Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš
PCTuning Článek

Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

8. 11. 2019 03:00 21

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Grip, držení, úchop 3. Senzor 4. Drát vs bezdrát 5. Nakonec mačkám, co se dá

Hele mámo, už je to tu zas, zase ňákej rádce, ale ve skutečnosti je to reklama jak poleno. To je hrůza. Já bych všechny ty rádce zakázal! Máš pravdu táto, zase budou chytráci radit, jak si vybrat ty jejich nesmysly, přitom domovnice Růžena povídala, že nejlepší tamty myši mají v sámošce na rohu. Že je tam kupuje už dlouho a moc jí chutnaj. Mámo? Nepleteš si to nějak? 

Reklama
Reklama

Nakonec mačkám, co se dá

Velmi důležité je u herní myši celková robustnost a výdrž namáhaných částí. Čili hlavně tlačítka a kolečko. Tlačítek se hodí větší počet, dá se pak na ně nastavit kdejaké kombo a zrychluje to herní vřavu. Zvlášť hráči masivních online atrakcí mohou profitovat. Milovníci Diablovek a clickfestů obecně zase potřebují tlačítka, která vydrží miliony kliknutí.

Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš

Určitou představu dají specifikace a to, na kolik si výrobce věří. Když Steelseries napíše u Rivala 650, že tlačítka vydrží 60 milionů kliknutí, i polovina je pořádná porce. Bohužel tohle nikdo otestovat nedokáže. Pokud tlačítka nevyskáčou hrůzou už při testu, ukáže se až časem, jak jsou zocelené. Dá se orientovat podle uživatelských zkušeností, kterých je u nejprodávanějších modelů vždy plno. Je to i dobrý zdroj informací o celkové trvanlivosti užitých materiálů, jestli se někde něco loupe, ošoupe, upadne a tak. Z běžné recenze toto nelze vysledovat, za ten obvyklý týden testování se únava materiálu neprojeví. To by musela být myš z pampeliškového chmýří nebo vyrobená tak uboze, že by si odplivl i hovnivál.

U kolečka je situace trochu jednodušší, to nebývá mučeno tak vehementně. U něj stačí, aby mělo neklouzavý povrch a jeho chod byl jasně krokový, tudíž se jím dají ve hře třeba lehce volit zbraně. Když se nechá roztočit jak kolo štěstí, je to dobré maximálně pro posouvání několika set stran soudního spisu.

Další požadavek je, aby se cvakadla a vůbec veškeré funkce (DPI, RGB, akcelerace atd.) nechaly nastavit podle chuti. K tomu obvykle slouží ovládací program, více či méně povedený. V případě Steelseries jde o program Engine, který obsluhuje nejen myší houf, ale veškerý firemní sortiment (a proto sežere kopec megagajtů). Jeden program vládne všem.

Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš

Tak a jsme na konci. Opět se jedná o takový malý (ne)rádce, na co při hledání ideální partnerky pro ruku (hmmm) koukat. Z celého toho výčtu vlastností a toho, na co by si herní myši chtivý pařan měl dát pozor, bych řekl, že Rival 650 bude splňovat vesměs všechno. Je dobře vyrobený, má kvalitní senzor, regulovatelnou hmotnost a příjemné tvary pro všechny (řekl jsem už na začátku, uhaste ty louče a schovejte vidle, Rivalové jsou kvalitní myši a šmytec).

Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš

Ukázkový aparát Rival 650 Wireless poskytla společnost Steelseries, za což vřele děkujeme. K dispozici je na CZC a uživatelské hodnocení se vyšplhalo na 99 %. To jde, ne?

Aby vás zaměřovač poslouchal: Vybíráme správnou herní myš

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning