AMD oficiálně představí nové Ryzeny ještě v srpnu
i Zdroj: AMD
Novinka AMD oficiálně představí nové Ryzeny ještě v srpnu

AMD oficiálně představí nové Ryzeny ještě v srpnu

David Jiránek

David Jiránek

17. 8. 2022 08:00

Krátké, o to však důležitější oznámení přišlo od společnosti AMD. Na úterý 30. srpna v noci středoevropského letního času je naplánovaná klíčová prezentace, která odhalí novou generaci procesorů Ryzen.

Reklama

Prezentace together we advance_PCs se uskuteční 29. srpna v 19 hodin Eastern Time, tedy v 1 hodinu v noci 30. srpna středoevropského letního času. Nadšenci do počítačů budou muset ponocovat, o to lepší bude ovšem odměna. AMD v čele s CEO, Dr. Lisa Su, předvede nové čipy s architekturou Zen 4 patřící do rodiny Ryzen. Chybět nebude ani uvedení nové platformy AM5.

AMD u Ryzenu 7000 slibuje frekvence přes 5,5 Ghz, přibližně 8% nárůst IPC a 15% nárůst výkonu v rámci jednoho jádra. Zároveň má nová generace procesorů přinést o více jak 25 % vyšší efektivitu v poměru výkonu na watt.

AMD oficiálně představí nové Ryzeny ještě v srpnu
i Zdroj: AMD

Událost bude možné sledovat na YouTube. V následujících týdnech lze navíc očekávat zlevnění Zen 3 Ryzenů. Nicméně ty využívají platformu AM4, která nadále nebude využívána. Výhodnost pořízení starších CPU je tedy otázkou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning