Americká společnost investuje 44 miliard Kč do rozšíření výroby čipů v ČR
i Zdroj: Onsemi
Novinka Americká společnost investuje 44 miliard Kč do rozšíření výroby čipů v ČR

Americká společnost investuje 44 miliard Kč do rozšíření výroby čipů v ČR

David Švrček

David Švrček

20. 6. 2024 11:17 4

Onsemi investuje 2 miliardy dolarů do rozšíření a modernizace výroby čipů v Rožnově pod Radhoštěm, což posílí český čipový průmysl a podpoří ekonomiku a autoprůmysl.

Reklama

Společnost Onsemi plánuje investovat 2 miliardy dolarů (44 miliard Kč) do rozšíření výroby čipů v jejich závodě v Rožnově pod Radhoštěm, což představuje největší investici v novodobé historii České republiky. Tato expanze umožní výrazné navýšení současné produkce, která již nyní činí 10 milionů čipů denně. 

Výrobna v Rožnově p. R.
i Zdroj: Onsemi
Výrobna v Rožnově p. R.

Tato investice výrazně posílí český čipový průmysl, klíčový pro moderní ekonomiku, a sníží závislost na dovozu polovodičů. Premiér Fiala zdůraznil, že investice přinese vysokou přidanou hodnotu, dobře placená pracovní místa a podpoří regionální rozvoj. Vláda je připravena podpořit projekt investičními pobídkami.

Onsemi čipy jsou klíčové pro moderní elektromobily, primárně pro automobilu Volkswagen. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela uvedl, že investice posílí českou soběstačnost v čipovém průmyslu a poskytne významný impuls pro ekonomiku. Investice zahrnuje pokročilé technologie, jako je karbid křemíku, zvyšující energetickou účinnost čipů. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama