asus-vw192s-lcd-pro-hrace-za-rozumnou-cenu
PCTuning Článek

ASUS VW192s - LCD pro hráče za rozumnou cenu

Kuchař Martin
Kuchař Martin
23. 10. 2006 23:00 37 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Seznámení a technické parametry 2. Ovládání a OSD 3. Odezva, kontrast a podsvícení 4. Podání barev a pozorovací úhly 5. Hodnocení

Pokud jste našimi pravidelnými čtenáři, tak jste si jistě všimli, že jsme se v poslední době věnovali spíše vyššímu segmentu LCD panelů, které se hodí pro práci s grafikou a mohou si je pořídit jen movitější uživatelé. Dnes se podíváme do segmentu, který je primárně určen pro hráče a také tam, kde se hledí především na cenu.

Reklama
Reklama

Úhlopříčka o rozměrech 19 palců je dnes již prakticky zcela běžným standardem a když k tomu přidáme širokoúhlý formát 16:10, tak získáváme opravdu jasného kandidáta na umístění do main-stream segmentu. V dnešní době se dají skupiny uživatelů celkem snadno odlišit - těm, kteří požadují 100% podání barev a velmi velké pozorovací úhly jsme se v minulých recenzích věnovali opravdu často a tak je čas se podívat na panel, který uspokojí každodenní "pařany" jejichž základním požadavkem je bleskurychlá odezva.


Panel zcela zapadá do svého profilu - tento design je mezi cílovými uživateli velmi žádaný. (Pro zvětšení klikněte)

Design v černé barvě v kombinaci s lesklými prvky je v poslední době čím dál tím více žádaným trendem a především u panelů značky ASUS je také hojně pozorovatelným jevem (viz například testovaný panel PW191). Věrní čtenáři si jistě také všimnou přítomnosti technologie Splendid, která je u ASUSu již prakticky standardem - o jejích kvalitách by se ale dalo polemizovat.


Čelní pohled nám ukazuje velmi citlivý design - černý profil vytažený stříbrnými linkami. (Pro zvětšení klikněte)

Výrobce bohužel asi vůbec nemyslel na potřebu ergonomického pracoviště - uživatel nemá kromě možnosti náklonu žádné další způsoby jak si polohu panelu přizpůsobit ke své libosti. Je tedy jasné, že v testu nedostane za tuto kategorii příliš bodů - spíše naopak.

Jak jsem již řekl, uživatel je odkázán pouze na změnu náklonu, která je zde v rozmezí 15° směrem vzad a 5° vpřed. Podle těchto hodnot je patrné, že ani tato oblast není příliš dotáhnutá do konce - takto malá změna opravdu není tím pravým ořechovým.

Podle výše zobrazených obrázků si každý dokáže velmi přesně udělat představu o možnostech naklopení - bohužel vizitku to panelu zcela jistě neudělá. Dalším drobným nedostatkem je absence otáčecího podstavce - na spodní straně není pohyblivý kruh, který by umožňoval snadné natáčení v jistém úseku.


Pohled na zadní stranu panelu - zde není co dodávat.

Zadní strana panelu je velmi čistá a uživatel zde kromě loga ASUS a prostoru pro přivedení kabeláže nenajde prakticky cokoliv jiného. Prostor s konektory je možné překrýt platovým krytem, který krásně schová veškerou kabeláž a zadní stranu tak srovná do roviny.

Všechny funkce panelu se ovládají pomocí sady čtyř tlačítek, které jsou umístěny na pravé spodní straně. První z nich slouží pro přepínání mezi SPLENDID režimy. Další pak pro pohyb v OSD menu. Úplně na konci je pak umístěno tlačítko pro zapínání a vypínání celého LCD.


Detailní pohled na sadu ovládacích tlačítek.

Stejně jakou u možností polohování, ani v oblasti možnosti přivedení signálu nenajdeme žádné speciality a spíše se dá říci, že se pohybujeme pod úrovní standardu. Především absence jakéhokoliv digitálního vstupu (DVI) je velmi velkým mínusem - uživatel je odkázán pouze na "prehistorický" D-SUB konektor. Vedle něj se pak ještě nachází mini-jack 3,5mm pro přivedení audio.signálu.


Pohled na konektory - všimněte si sundaného stojanu. (Pro zvětšení klikněte)

ASUS VW192s

úhlopříčka19" s poměrem 16:10
LCD matrice TN
pozorovací úhly160° / 160°
doba odezvy5 ms
jas330 cd/m2
kontrast800 : 1
obrazová frekvence30 - 94 kHz horizontální , 48 - 85 Hz vertikální
nativní rozlišení1440 x 900
počet barev16,7 mil
vstupyD-SUB
PIVOTne
seřízení výškyne
audioano
montážní bodyVESA 100mm
hmotnost4,3
záruka24 měsíců
USB HUBne
specialityne
Cena bez DPH5 100 bez DPH
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning