Bodycam, nejrealističtější hra současnosti, je v předběžném přístupu
i Zdroj: Reissad Studio
Novinka Bodycam, nejrealističtější hra současnosti, je v předběžném přístupu

Bodycam, nejrealističtější hra současnosti, je v předběžném přístupu

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

11. 6. 2024 20:30 6

Tu a tam zde napíšeme o povedeném demu postaveném na Unreal Engine 5. Kocháme se a těšíme se, jak bude brzy grafika fotorealistická. A ta doba právě přišla.

Reklama

Bodycam je multiplayerová 3D akce, s ostatními hráči si jdete jednoduše po krku a navzájem se kosíte palnými zbraněmi. Co však odlišuje Bodycam od ostatní produkce je doslova fotorealistická grafika. A co mě osobně dostalo ještě víc je, že na hře pracují DVA vývojáři, kterým je 17 a 20 let. Zdá se, že hoši zmákli UE5 na maximální level 9999. Pravda je, že ona extrémně reálná grafika používá berličku v podobě toho, že celá akce je snímána kamerou, nikoli z pohledu vlastních očí. A jelikož obraz z kamer na klopě, kravatě nebo za kloboukem nebývá nijak valný, autoři za něj mohli snadno skrýt nedokonalosti enginu, které bychom jinak odhalili. 

Ale právě proto Bodycam tak vyčnívá, opravdu vypadá jako záznam z kamery. Podobný styl má i Unrecord, o kterém jsem také psal. Ten se ale zaměřuje na hru jednoho hráče. Pokud byste chtěli Bodycam vyzkoušet, cena byla na úvod snížena o 10% na 29,98€. Nicméně hra bude v předběžném přístupu pár let, jak autoři popsali, v závislosti na reakcích hráčů. Každopádně pařit a obdivovat můžete už nyní. Na mě rozhodně chlapci dojem udělali. Je to další ukázka toho, jaké čáry UE5 dokáže.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama