Cesta do herní historie s výstavou Game on
Článek Cesta do herní historie s výstavou Game on

Cesta do herní historie s výstavou Game on

Jan Preclík

Jan Preclík

12. 10. 2017 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Česká sekce 3. Sladké sedmdesátky 4. Videohry a herní zařízení 5. Návrat do současnosti
6. Samostatné herní sekce 7. Zaprášené handheldy 8. Doprovodný program a návrat do lobby 9. Závěr

Po patnácti letech od svého vzniku největší výstava herní historie s názvem „Game on“ konečně zavítala i do českých končin. Ve třech patrech o celkové rozloze zhruba 2000 metrů čtverečních se nachází 150 strojů času, které vás vezmou na výlet do dávné i nedávné křemíkové minulosti. Dlouho neotálejte, končí už 30. prosince. Jste připraveni vyrazit?

Reklama
Reklama

Svou vlastní sekci na výstavě získal také blockbuster Grand Theft Auto. Kromě hratelné verze třetího dílu a klasické cedule, kde je popsána historie této hry se zajímavými fakty zdobí celá jedna stěna nákresy a popisky vývojářů, které tvoří základní kostru příběhu. Tato část byla opravdu velmi impozantní, vydrželi jsme si tuto stěnu prohlížet dobrých deset minut.

Cesta do herní historie s výstavou Game on

Další sekce pak byla věnována hrám, na motivy kterých později vznikly filmy. V této sekci zdobí zdi plakáty sexy Milly Jovovich z prvního dílu Resident Evila a vnadné, leč značně okoukané Angeliny Jolie coby první filmové Lary Croft. Hratelný je v této sekci však pouze první díl hry Tomb Raider, o kousek dál je pak vystavená cena Bafta za hru roku a různé nákresy ze hry. Historie filmů na motivy her je popsána velmi stroze pouze na jedné ceduli.

Cesta do herní historie s výstavou Game on

Naopak jsme úplně nepochopili sekci zrůdných japonských potvůrek Pokémonů. Byla tak nějak spojena se sekcí starých handheldů a třemi herními automaty pro, soudě dle plastových ikea stoliček, malé prcky. Ale že bychom si z Pokémonů odnesli nějaký dojem, se říci nedá.

Cesta do herní historie s výstavou Game on

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning