Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Jakub Carda

Jakub Carda

3. 1. 2011 04:00 41

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Sandy Bridge - představení 3. Nové čipové sady a základní desky 4. Testovací systém 5. Syntetické testy - paměti 6. Syntetické testy 7. Rendering a benchmarky 8. Komprese, multimédia
9. Herní testy 10. Testy integrovaného grafického jádra 11. Taktování, Turbo Boost 2.0 a provozní vlastnosti 12. Testy přetaktovaných procesorů - Syntetické testy 13. Testy přetaktovaných procesorů - Rendering 14. Testy přetaktovaných procesorů - Komprese, multimédia 15. Závěrečné zhodnocení

Po dlouhém čekání vám dnes představíme novou architekturu procesorů Intel Sandy Bridge. Nové procesory přináší obrovské možnosti přetaktování, znatelně vyšší výkon na takt a spoustu nových vylepšených funkcí. Mimo běžných testů nás čeká i podrobnější porovnání výkonu s přetaktováním. Zítra pak u nás najdete podrobný rozbor architektury.

Reklama

Jak jsem již zmínil dnes se spolu podíváme na nové procesory fyzicky a pochopitelně také jak si vedou v praktických testech a použití. Jelikož se jedná o zcela novou architekturu řady "Tock", všechny technologické novinky, vylepšení a funkce budou popsány ve zvláštním "teoretickém" článku, který naváže na původní představení architektury Sandy/Ivy Bridge (zde link), jenž budou nejasnosti a nepřesnosti ohledně Sandy uvedeny na pravou míru.

Ohlášení, a uvedení nové generace procesorů Sandy Bridge provázelo obrovské množství spekulací, a zmatení, ostatně tak jako všechny předchozí architektury. Největší nejasnosti se tvořily kolem možností a vůbec možnosti přetaktování nových čipů. Samozřejmě i výkon byl velkou otázkou, neboť dle původních informací procesory Sandy Bridge míří do střední třídy, kde nahradí mainstreamovou platformu LGA 1156. Vše je ovšem nakonec trochu jiné a na vše se spolu podíváme.

Po uvedení dvoujádrových čipů Core i5 a Core i3 s 32nm výrobním procesem s označením Westmere a po velmi výkonném, ale také velmi drahém procesoru Core i7-980X s šesti jádry. Každý čekal na cenově "lidovější", ovšem opravdu čtyřjádrový procesor na 32nm, jenž znamenají snížení spotřeby, teploty a vyšší možnosti přetaktování. Intel, ale s ničím takovým kromě drahých a nepoužitelných Xeonů nepřišel, své eso si nechal, až na Sandy Bridge.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama