Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka
Článek Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

8. 10. 2019 10:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Muziko hraj 4. Závěr

V Corsairu si hoši jednoho dne řekli, že se s tím nebudou dál crcat a vyrobí ultimátní konečné řešení zvukové otázky. Čili robustní, odolný, pohodlný a zvukově bezchybný headset. Použijeme na to pořádný matroš, pořádné drivery, pořádný mikrofon a to by bylo, aby to nebylo ono, řekli si. Dokázali to namíchat až tak dobře?

Reklama
Reklama

Závěr

A jsme na konci. Hodnocení Virtuosa není snadné. V první řadě je to špičkově vyrobený instrument, který ani v luxusním obýváku nemusíte schovávat před návštěvou pod sedačku. Podpora audia až 24bit/96 kHz, tři možnosti připojení, decentní podsvícení a slušné polohovací možnosti. To vše se mi líbí.

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka

Bohužel komfort na mé hlavě nebyl ideální. Náhlavní most se mi zdá tuhý nad optimální hranici a tak tlačí na uši zároveň s ne úplně poddajnými náušníky. V těch je sice paměťová pěna, ale i přes to je mi nošení po hodině nepříjemné. Navíc mušle jsou kulaté, tudíž obvyklé šišaté lidské ucho je potřeba tu a tam přiohnout.

Se zvukem je to ještě obtížnější. Můj první dojem nebyl nijak úchvatný. Zvuk se mi zdál plochý, bez basů, výšek, ani ty středy nebyly v popředí. S 50mm reproduktory mi to přišlo podivné. Ale domnívám se, že Corsair se snažil o zprostředkování nezkreslené a čisté reprodukce a ta se na první poslech může zdát jako slabá. Nebo že by to tak odflákli? To se mi zdá nepravděpodobné. Podobně zněly minulé Nuraphone G2 bez chytrého nastavení – nevylepšený zvuk byl překvapivě nic moc, přestože měniče zvládly mohutné basy i výšky tak ostré, že dokážou z mozku odřezávat nanometrové plátky. I zde se dá v programu iCUE finální poslech doladit ku spokojenosti, byť musíte starodávným způsobem - ručně. Sluchátka to zahrát umí. Pokud bude někdo o tomto aparátu uvažovat, rozhodně je třeba před koupí vyzkoušet.

Cena je stanovena v Evropě na 199,99 eur, čili plus mínus 5200 českých kreditů za speciální „Gunmetal“ edici, kterou jsem testoval. Levnější varianta vyjde na 179.99 euro.

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka

Za půjčení sluchátek děkejume společnosti Corsair.

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE – herní hifi sluchátka

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning