jak-se-nam-ne-darilo-s-phenomy-ii
PCTuning Článek

Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
12. 3. 2009 05:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Velké vyhlídky a naděje 2. Raději více než méně (sestava) 3. 3× stejný Phenom II X4 940 BE 4. Phenom II X4 920 a X3 720 BE
5. Coldbug a Phenomy II 6. Závěr 7. Videa a další fotky z akce

Na sklonku minulého týdne se kolega Zdeněk Obermaier v novince chlubil svými prvními zkušenostmi s procesory AMD Phenom II chlazenými kapalným dusíkem. O víkendu jsme se proto pustili do práce s nadějemi na nový světový rekord v 3Dmarku 06 a bohužel vám už předem musíme říct, že není Phenom jako Phenom...

Reklama
Reklama

O procesorech AMD Phenom II se v extrémním přetaktování mluví jako o velkém návratu AMD do této velmi specifické oblasti, kde dosud vládly výhradně procesory Intel Core i7 a před nimi Core 2 Extreme. Vždyť od chvíle, co na veřejnost pronikly první informace o těchto procesorech, objevují se všude screenshoty z CPU-Z tu na 6, tu na 6,3 GHz a nikomu to nepřijde divné. Obecně proto panuje nadšení, že každý Phenom II lze téměř bez problémů s dostatečným chlazením vytáhnout přes 6 GHz. K tomu dokázali finské OC legendy SF3D, Sampsa a Macci něco nečekaného, a to překonat s Phenomem II 940 BE a dvojicí ATI Radeonů HD 4870 X2 světový rekord v 3DMarku 06 a udělat nový, ve výši necelých 36 000 bodů. Použili k tomu procesor přetaktovaný na 6,2 GHz a dvojici Radeonů HD 4870 X2 v CrossFire. I dle nich v tom nebyl žádný problém.

Rozhodli jsme se proto se Zdeňkem Obermairem dát si před chystaným GOOC 09 v Praze takové malé zahřívací kolo a vyzkoušet Phenomy II v praxi. Náš cíl byl ze začátku prostý: překonat světový rekord v 3DMarku 06, což by vzhledem k ohlasům na nové Phenomy II neměl být problém. Všem známým overclockerům totiž stačilo k překonání i 6GHz hranice nízké napětí, často jen okolo 1,5—1,6V.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning