Mluvící plyšový koala jako z hororu, nebo AI asistent z Raspberry Pi?
i Zdroj: Vygenerováno s Bing AI
Novinka Mluvící plyšový koala jako z hororu, nebo AI asistent z Raspberry Pi?

Mluvící plyšový koala jako z hororu, nebo AI asistent z Raspberry Pi?

David Švrček

David Švrček

14. 6. 2024 09:28 4

Spiritual_Aside_7859 představil na Redditu unikátního AI asistenta. Pomocí Raspberry Pi a Arduino stvořil plyšáka, který vypadá jako z hororu, otáčí hlavou a mluví.

Reklama

Že se s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi dají stvořit různé věci, víme. Udělat ale plyšovou koalu jako AI asistenta, který mluví, svítí mu jedno oko, je omotaný kabely a dokonce mluví, to by snad nenapadlo ani mě. Tento neobvyklý projekt, který je stále ve vývoji, využívá k fungování Raspberry Pi 4 a Arduino Uno R4.

Základem koalova fungování je Raspberry Pi 4, které zpracuje vstupy a odesílá je na server, kde jsou prostřednictvím ChatGPT zpracovány a odpovědi jsou následně přenášeny do hlasového modulu, který je pouští do reproduktoru v koalově plyšovém těle. Dále má koala OLED displej místo oka, LED světelné pásky WS2821B pro pořádně děsivou atmosféru a ultrazvukový senzor pro detekci pohybu osob. Servo motor umožňuje koalovi otáčet hlavou a sledovat dění v místnosti.

Pro ovládání světel a displeje používá Spiritual_Aside_7859 knihovny FastLED a Sparkfun. Koala momentálně reaguje na textové příkazy, které ji uživatel zadá, ale do budoucna se plánuje rozšíření o rozpoznávání řeči, aby mohl uživatel komunikovat s koalou verbálně a ona reagovala na jeho slova.

Tenhle projekt je vcelku zajímavý, ukazuje, co všechno se dá s jednodeskovými počítači vymyslet. I když bych si takového plyšáka domů asi nepořídil, protože jo, jde z něho strach, je podle mě cool mít doma plyšáka s mozkem Chat GPT. Pokud se Spiritual_Aside_7859 podaří přidat i modul rozpoznávání řeči, napáruje si moduly i pro ovládání smart home, má doma parádního asistenta, který hodí do kapsy Alexu se Siri i Googlem dohromady.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama