PCTuning Novinka

Nedostatek USB řadičů může ovlivnit dostupnost notebooku s Intel Tiger Lake procesory

david-jiranek
David Jiránek
9. 6. 2021 15:20 Sdílej:

Nových notebooků s procesory Intel Tiger Lake bude možná nedostatek. Nový standard Thunderbolt 4 vyžaduje totiž externí power delivery čip. Ty ale docházejí.

Reklama
Reklama

Intel se s čipy Tiger Lake v noteboocích vyrovnal konkurenci a v mnoha případech ji předčil. Pro společnost tak jde o klíčový trh, jelikož desktopové čipy nebyly přijaty s velkým nadšením. Bohužel i u notebooků se vše komplikuje. Dostupnost je v ohrožení kvůli externímu power delivery čipu, který je nezbytný přidávat na základní desku.

Podle zdroje webu TehcPowerUp.com je dostupnost těchto čipů od Texas Instruments velmi špatná. Výrobci se tak od čipu 994AD přesouvají k jiným s označením 993AC a 994AC. U těch Intel doporučuje zmiňovat bezproblémovou funkci pouze při připojení skrze Thunderbolt protokol. V rámci USB 4 nejsou tyto čipy vždy kompatibilní. Tato dvojice čipů totiž nedokáže regulovat napájení při využívání USB 4 standardu.

Výrobci si tak mohou vybrat a využít čipy alternativní, nebo počkat na původní plně kompatibilní. V druhém případě ale může dojít ke zpomalení výroby z důvodu nedostatku řadičů. Pro teď je výběr notebooků s Tiger Lake čipy zatím dostatečný.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning