Nejlepší střílečky všech dob – 1. díl (období 1991–2001)
Článek Nejlepší střílečky všech dob – 1. díl (období 1991–2001)

Nejlepší střílečky všech dob – 1. díl (období 1991–2001)

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

19. 2. 2015 07:00 53

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Duke Nukem, Wolfenstein 3. Doom (+Heretic, Hexen), Star Wars 4. Strife, Quake 5. Blood, Grand Theft Auto 6. Turok, Unreal
7. Tom Clancy´s Rainbow Six, Half-Life 8. Aliens Versus Predator, Counter-Strike 9. Hidden & Dangerous, Medal of Honor 10. No One Lives Forever, Serious Sam 11. Operation Flashpoint a další...

Dnes si připomeneme ty nejlepší střílečky pro PC Pamětníci si určitě rádi zavzpomínají na hry svého mládí a mladší ročníky si mohou udělat lepší představu o tom, jak se hrávalo v časech, kdy k uzdravení nestačilo přikrčit se na pár sekund za rohem, zato se však dalo sprintovat s arzenálem, na který by bylo třeba menší dodávky.

Reklama
Reklama

Duke Nukem

  • hry v sérii: Duke Nukem, Duke Nukem II, Duke Nukem 3D, Duke Nukem Forever
  • datum vydání prvního dílu: 1. července 1991
  • nejpovedenější hra v sérii: Duke Nukem 3D

Nejlepší střílečky všech dob – 1. díl (období 1991–2001)

Série Duke Nukem je opravdu zvláštní směsicí. První dva díly série byly 2D akčními hrami. Ke klasickým 3D střílečkám se přiřadila až s vydáním Duke Nukem 3D, který se stal hrou notoricky známou i mezi nehrajícím publikem. Přišel totiž s hrdinou, jemuž z úst padaly silácké hlášky, nebál se nahoty ani vulgarity (pročež jste třeba mohli cpát dolary spoře oděným striptérkám) a nabídl nám neotřelé zbraně, z nichž by se ta zmenšovací jistojistě vyjímala na předních místech v žebříčku nejlepších zbraní všech dob. Ostatně kde jinde můžete své protivníky zašlápnout do země?

Nástupcem Duke Nukem 3D se stala hra Duke Nukem Forever, která byla ve vývoji dlouhých 14 let a dostala se díky tomu i do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vyvíjená akční hra v historii. Jak se dalo očekávat, důvodem mlžení a soustavných odkladů nebylo pilování kvalitního díla k dokonalosti. Hra byla spíše průměrná a brzy skončila v propadlišti dějin.

Wolfenstein

  • hry v sérii: Wolfenstein 3D, Wolfenstein: Spear of Destiny, Return to Castle Wolfenstein, Wolfenstein: Enemy Territory, Wolfenstein, Wolfenstein: The New Order
  • datum vydání prvního dílu: 5. května 1992
  • nejpovedenější hra v sérii: Return to Castle Wolfenstein

Nejlepší střílečky všech dob – 1. díl (období 1991–2001)

Pseudo3D střílečka od id Software, která nepřímo navazovala na dvojici her Castle Wolfenstein a Beyond Castle Wolfenstein, nás navlékla do role spojeneckého špióna Williama „B.J.“ Blazkowicze usilujícího o útěk z německého nacistického vězení Castle Wolfenstein. Hra byla rozdělená na podlaží, z nichž úplně to nejvyšší skrývalo malé překvapení – samotného Adolfa Hitlera.

V nedávné době jsme se dočkali velmi povedeného rebootu značky s názvem Wolfenstein: The New Order. Tato hra přišla s originálním zasazením do alternativní historie, v níž světu vládnou Němci, a efektivně zmixovala principy klasických stříleček, jako například léčení za pomoci lékárniček, s moderními prvky tak, aby uspokojila pamětníky i moderního hráče. A to u remaků nebývá tak často zvykem. Recenzi nedávno uvedeného Wolfenstein: The New Order najdete i na PC Tuningu. 

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning