premio-3010n-notebook-s-pentiem-4-m
PCTuning Článek

Premio 3010N - notebook s Pentiem 4-M

kwolek-jirka
Kwolek Jirka
25. 3. 2003 23:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Premio - čech se zahraničním rodokmenem 2. Technické specifikace 3. Procesor - jeho chlazení a... výměna 4. Design a provedení notebooku 5. Premio 3010N - výkony a závěr

Tato recenze je zvláštní hned z několika důvodů: jednak je první recenzí notebooku kterou na PCtuningu publikujeme, jednak se jedná o notebook, který je, v době kdy je zrovna uváděna nová mobilní platforma Intel Centrino, ještě vybaven mobilním procesorem Intel Pentium 4 - M. Obě záležitosti však mohu jednoduše vysvětlit: se stále rostoucím výkonem notebooků už bylo načase podívat se i na tento druh počítačů. Co se týče mobilních Pentií 4 - tak ty zde budou ještě hodně dlouho, zejména v nižší a střední třídě notebooků (předpokládám, že po uvedení Centrina, tyto procesory podstatně zlevní a stanou se ještě více přístupnějšími).

Reklama
Reklama

Výroba notebooků rozhodně není jednoduchou záležitostí. Potvrdit to mohou nejenom technici reklamačních oddělení ale i přímo někteří uživatelé - ti totiž dobře ví, že kiksů v tomto oboru nejsou občas ušetřeny ani ty nejrenomovanější značky. Jak lze v této situaci věřit naprostému nováčkovi, navíc značce, která se zrodila v České republice? Nakolik vlastně můžeme věřit značce Premio?

Situaci lépe pochopíme, ponoříme-li se do notebookového byznysu trochu hlouběji. Ve skutečnosti je dnes, přes nespočet nabízených značek, konstrukce notebooků docela unifikovaná (ještě větší unifikace panuje při vlastní výrobě notebooků - na stejných výrobních linkách dálného východu se často střídají vyloženě konkurenční značky). V situaci, kdy je vývoj nových modelů mimořádně nákladný, se stále více prosazuje tzv. ODM koncepce (Original Design Manufacturer). Zadavatel si vybere některý ze standardních a ověřených "podvozků" výrobce a na ten se, podle jeho přání, osadí upravená "kabina" a voilá, nový značkový model je na světě.

Premio 3010N - to jsem někde viděl...

K recenzi jsme obdrželi notebook Premio řady 3010N. Nemusíte být soukromým detektivem abyste po chvilce bádání zjistili, že rodištěm tohoto notebooku je známý velkovýrobce notebooků, firma Compal (v roce 2003 plánuji v Compalu výrobu téměř 4 mln. notebooků). Ještě větší překvapení vás čeká, pokud si notebook prohlédnete blíže... napadne vás "to jsem někde viděl". ano, téměř identický vzhled má například notebook Fujitsu Siemens Amilo A (jedná se sice o notebook s rozdílnými specifikacemi, "podvozek" je však určitě zcela identicky). Nakolik je tedy Premio začátečníkem nebo nejistou "českou značkou" nechám na vašem uvážení :-)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning