Tak nám hackli AMD, paní Müllerová. Cože, už zase?
i Zdroj: Gencraft AI
Novinka Tak nám hackli AMD, paní Müllerová. Cože, už zase?

Tak nám hackli AMD, paní Müllerová. Cože, už zase?

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

20. 6. 2024 17:30 85

Hackeři a kriminální živly opět zasahují do života spořádaných občanů. Vybrali si společnost AMD, protože je asi moc červená a ta lidi dráždí.

Reklama

Společnost AMD v úterý oznámila, že začala vyšetřovat tvrzení, že její interní síť obsahující citlivé informace, byla narušena. Za útokem má stát hackerská skupina Intebroker. Údaje, které hackeři prý získali, zahrnují podrobnosti o budoucích produktech až po databáze zákazníků a mohou také zahrnovat podrobnosti o zaměstnancích.

AMD prohlášení:

"Jsme si vědomi kyberzločinecké organizace, která tvrdí, že vlastní odcizená data AMD. Úzce spolupracujeme s úředníky činnými v trestním řízení a externím partnerem, abychom prošetřili toto tvrzení a důležitost odcizených dat."

Intelbroker údajně ukradl a nyní se snaží prodat obrovské množství dat. Má jít o podrobné specifikace připravovaných produktů, ROM soubory, firmware, interní komunikace a zdrojové kódy. Ukradená data navíc zahrnují finanční záznamy a komplexní informace o zaměstnancích, jako jsou ID uživatelů, jména, pracovní role, telefonní čísla a e-mailové adresy. 

Tak nám hackli AMD, paní Müllerová. Cože, už zase?
i Zdroj: techspot

 

Ovoce své práce Intelbroker ukázal na stránce BreachForums a z nich je vidět potenciální závažnost této situace. Screenshoty a ukázky z interních systémů AMD poskytují dostatečný důkaz o tom, že hackeři nešpásují a kompromitovaných informací mají hromadu. S podobným problémem se AMD potýkalo už v roce 2022, kdy firmu napadla skupina RansomHouse.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama