Téhle klávesnici stačilo 14 minut, aby na Kickstarteru dosáhla požadované částky
i Zdroj: Machenike
Novinka Téhle klávesnici stačilo 14 minut, aby na Kickstarteru dosáhla požadované částky

Téhle klávesnici stačilo 14 minut, aby na Kickstarteru dosáhla požadované částky

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

24. 6. 2024 20:20 9

Průhledný design, dva displeje, ovládání hlasitosti, mechanické spínače a další vymyšlenosti zajistily klávesnici Machenike KT84 (to není překlep) okamžitý úspěch.

Reklama

Jeden by řekl, že dnes už se toho na klávesnici moc vymyslet nedá. Ale stačí trochu té hipsterské omáčky a lidé by se přetrhli. Já sám jsem zastáncem klasického plnotučného rozložení (104 kláves), nějaký skrček bez numpadu nemá na stole co dělat. K tomu kvalitní mechanické spínače a toť v podstatě vše. Ještě decentní podsvícení se hodí, ano. Takže trochu nechápu, že si někdo posadí na stůl jakýsi miniaturní polotovar, kterému chybí 20, nebo dokonce 40 kláves. Ale není na mě vynášet soudy, tudíž chce-li někdo místo klávesnice mít klavír a jako Enter používat víko od kanálu, jeho věc. 

Klávesnice Machenike KT84 se řadí mezi kompaktní, má 84 kláves a je, řekněme, řádně vytuněna. Jako první určitě zaujmou dva displeje v horní části, jeden je pixelová matrice, kterou lze programovat a mít na ní třeba blekotajícího Satana. Vedle je pak 1,47“ LCD displej pro zobrazení všech těch zbytečností jako datum, teploty, předpověď počasí nebo počet tučňáků na severním pólu. Další vlastností jsou průhledné klávesy, aby vás mohlo RGB podsvícení v noci krásně oslňovat. Spínače pod nimi jsou Gateron North Pole 2.0 (bílé a žluté). A pak je tu třeba ještě ovládání hlasitosti nebo „toggle stick“, který vás ihned hodí na plochu (se v práci hodí). 

Ovšem nejzajímavější na tom celém je, že autoři chtěli na vývoj částku 10 000 dolarů a ta byla splněna za ani ne čtvrt hodiny. A v čase psaní této zprávy už nakřečkovali téměř 49 000 dolarů. Inu, lidi to chtějí, jak se zdá. Úvodní cena za svítící instrument je 199 dolarů, ale pak bude zřejmě 249 dolarů. Žádná láce za nekompletní klávesnici.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama