Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Článek Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Jakub Mokříš

Jakub Mokříš

12. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Genius Slimstar 8005 – designovka do kanceláře 2. Genius Slimstar 8005: klávesnice 3. Genius Slimstar 8008 – design před funkčností 4. Genius Slimstar 8008: klávesnice 5. HP Wireless Desktop Combo C2710 – průměr
6. HP Wireless Desktop Combo C2710: klávesnice 7. Cherry DW5100: klávesnice 8. Logitech MK235 – lehký a přenosný 9. Logitech MK235: klávesnice

Dnešní recenze by měla pokrýt pár nejzajímavějších modelů bezdrátových setů klávesnic a myší. Naším požadavkem byla především cena do 1000 Kč. Nečekejte tedy žádné nálože desítek multimediálních tlačítek u myší herní senzory. V testu jsou sady klávesnic a myší zaměřené převážně na kancelářskou práci, případně pro domácnost.

Reklama
Reklama

V tomto setu je snad designově nejvýraznější klávesnice z celého testu. Na první pohled zaujme tím, že nad rovinou základny je další „vrstva“ tlačítek. Na stole to vypadá dobře, zčásti i díky zvláštnímu fontu popisků na klávesách. Genius i u klávesnice použil pouze tmavý plast.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

 

Oproti mému očekávání se na klávesnici i dobře píše. Chce to zvyk, ale po cca pěti minutách jsem musel uznat, že tohle skloubení designu a ergonomie se výrobci skutečně povedlo. Pro stisk klávesy je však třeba vyvinout větší sílu a jejich chod je poměrně dlouhý. Další výhodou tohoto řešení je odolnost proti nepořádku. Jakýkoliv drobek nebo nečistota, která na klávesnici dopadne, se nemá šanci dostat dovnitř. Klávesy jsou totiž umístěny v jakýchsi ostrůvcích, které vystupují nad základnu. I v případě polití tekutinou bych tedy dával klávesnici slušnou šanci na přežití bez úhony.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Co se týče rozmístění kláves, dané řešení považuji za ideální. Dvouřádkový Enter a žádné zmenšování Shiftů nebo Backspace jsou výhoda zejména pro konzervativní uživatele, jako jsem já. V pravém rohu pak je opět kontrolka stavu baterie, která ovšem začne svítit až s blížícím se vybitím. Signalizace Caps Locku ani Num Locku se opět nekoná, výrobce upřednostnil výdrž před přehledností.

Spodní strana skrývá akorát vyklápěcí nožičky a kryt baterií. Software SmartGenius klávesnici bez problémů „našel“ a umožňuje nastavit zvláštní funkce, kterými nahradí dnes už téměř nepoužívané „F“ klávesy. Není tedy problém si na každé, jednotlivé „efko“ namapovat něco jiného. Od spuštění aplikace, přes klávesové zkratky, až po třeba restart nebo vypnutí počítače. Je možné si takhle vytvořit více profilů a pak ve SmartGenius jen přepínat mezi nimi. Dají se ovšem stáhnout již předpřipravené, například pro Excel či Chrome.

Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší

Celkově na mě set Genius SlimStar 8005 působil poměrně vyváženým dojmem bez výraznějších negativ. V rámci svojí cenové kategorie toho nabízí skutečně dost a to především designově zajímavou klávesnici s vysokou odolností proti nečistotám a kapalinám. Myška potom doplňuje pozitiva svým povedeným senzorem i univerzálním tvarem.

                                     

Genius Slimstar 8005
KLADY
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
Test levných bezdrátových setů klávesnice s myší
ZÁPORY
přesný senzor myšiodolnost klávesnice proti nečistotám
cena 
Orientační cena s DPH: 400 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning