Top 10 nejlepších českých her všech dob
Článek Top 10 nejlepších českých her všech dob

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 11. 2013 01:00 40

Seznam kapitol

1. Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš 2. Horké Léto 3. Original War 4. Brány Skeldalu 5. Machinarium – TIP PCT
6. ArmA: Armed Assault 7. Operation Flashpoint 8. Vietcong 9. Hidden & Dangerous 10. Mafia: The City of Lost Heaven

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!

Reklama
Reklama

Bohemia Interactive je pojem nejen u nás, ale i ve světě. Jejich hry okupují hned dvě příčky našeho žebříčku, přičemž ArmA je z nich ta mladší. ArmA: Armed Assault začala vznikat na popud soudního sporu mezi vývojářským studiem Bohemia Interactive Studio a Codemasters o právo na značku Operation Flashpoint, který BIS raději vzdalo a rozhodlo se vytvořit zcela novou hru.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

ArmaA: Armed Assault se stejně jako Operation Flashpoint vyznačovala citelným příklonem k realističnosti, což v té době (2006) v řadách FPS nebylo obvyklé. Příběh hry nás zaváděl na ostrov v Atlantském oceánu, který byl rozdělen na dvě znepřátelené strany – demokratický jih a totalitní sever. Totalitní sever ve hře na demokratický jih zaútočí a jeho vláda se rozhodne požádat o pomoc prezidenta USA, který na ostrov povolává své vojáky za účelem odražení útočné vlny a opětovného nastolení míru.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Příběh hry v podstatě odvyprávěl alternativní průběh třenice mezi Severní a Jižní Koreou, načež následoval i datadisk, který přišel se dvěma novými kampaněmi. Druhý díl ArmA vyšel v roce 2009 a mezi hráči opět strhl malé davové šílenství a to samé se dá tvrdit i o dlouho očekávaném třetím dílu, jež k nám dorazil před několika týdny.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

K titulu ArmA samozřejmě musíme přihodit i zmínku o modech, konkrétně o multiplayerovém DayZ, jež hráče zavádí do poničené Chernarusi a jejího okolí, po němž se potlouká spousta zombie. Tento mod v podstatě simuluje těžkosti přežití v postapokalyptickém světě se vším, co k tomu patří – tedy například i se vzájemným vražděním samotných přeživších. Mod DayZ se dočkal takové oblíbenosti, že BIS najmula jeho tvůrce Deana Halla, který s nimi pracuje na stand-alone hře.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning