Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu
PCTuning Článek

Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 11. 2012 12:00 78

Seznam kapitol

1. Největší propadáky Microsoftu 2. Hardware od Microsoftu 3. Microsoft BOB a ActiMates 4. Windows ME a Vista 5. Windows CE a Handheld PC 2000 6. Tablety a přehrávače
7. Media Center, Home Server, KIN 8. UMPC, BookletPC, SmartDisplay a SPOT 9. Windows Mobile/7 a Bing 10. Windows 8? 11. Nejasná budoucnost

Když se objevily informace o tom, že Steven Sinofsky opustil Microsoft, objevila se hora spekulací. Některé mluví o tom, že usiloval o získání postu šéfa Microsoftu, další říkají, že důvodem je nespokojenost s výsledky prodejů Windows 8. Budou snad dalším propadákem v řadě? Ne všechno se totiž Microsoftu povedlo dle očekávání...

Reklama
Reklama

Názory na Stevena Sinofského jsou hodně roztříštěné, jedni ho chválí za schopnost držet kvalitu a termíny, za snahu vysekat z Microsoftu byrokracii systémem triád, kdy do skupin dal vždy vývojáře, testery a produktové manažery a eliminoval vrstvy manažerů nad nimi. Říká se, že si tím nadělal i hodně nepřátel a že se je udělal i proto, že tvrdě razil svoji, snažil se získávat stále větší vliv a buď bylo po jeho a nebo byl boj.

Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Buď jak buď, boj skončil a Sinofského nahradila dvojice manažerek Tami Reller a Julie Larson-Green. Jedni říkají, že je hezké, že řízení v technické společnosti získávají ženy, další tvrdí, že na řízení vývoje Windows prostě nemají, protože jde o složitý produkt a další upozorňují, že Larson-Green se podílela na vývoji Ribbonu a Metra, což může naznačovat potvrzení snahy prosazovat radikální změny rozhraní, ať už se to uživatelům líbí a nebo nelíbí.

Pokud máte jenom trochu času, doporučuji vám pročíst si debatu na blogu Mini Microsoft, kde debatují současní a bývalí zaměstnanci Microsoftu a taktéž jeho příznivci o tom, co je dnes uvnitř této korporace špatně, co nefunguje a jak by se to mělo změnit. Je to kolekce ohromujících, otevřených a do značné míry brutálních názorů a komentářů, která je velmi různorodá, ale neuvěřitelně zajímavá. Nemá ji moc smysl převyprávět, přečtete si to opravdu sami. Věřte mi, stojí to za to, kam se hrabou rádoby pokusy o dramata, cucaná z prstu dramaturgy našich televizí! I když připustíme, že názory nespokojených trollů zkreslují celkový stav společnosti, tahle debata za přelouskání opravdu stojí.

Úvaha: Sinofsky je pryč. Největší propadáky Microsoftu

Microsoft má ovšem za sebou dlouhou a bohatou historii produktů, které více či méně epicky selhaly a byly za většího či menšího zájmu veřejnosti terminovány. To neznamená, že šlo vždy o principiálně špatné věci, v některých případech představovala problém jenom kvalita, jindy šlo o systém zajímavý, leč nedotažený produkt a jindy o nápad, který byl sice zajímavý, ale neexistoval pro něj trh a nebo byl příliš malý.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning