PCTuning Článek

Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz

Martin Polický
Martin Polický
18. 8. 2016 01:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a vzhled 2. Detaily konstrukce 3. Hardwarová výbava 4. Zkušenosti z používání, výkon v AnTuTu 5. Fotoaparát 6. Závěrem

Minulý rok rozvířil vody tuzemské mobilní scény Vodafone se svým smartphonem Smart Ultra 6, který nabídl nevídaný poměr ceny a výkonu. Ne nadarmo se Smart Ultra 6 stal jedním z nejvyhledávanějších telefonů v Česku a jeho prodeje zaznamenaly velké úspěchy. Rok se s rokem sešel a Vodafone na trh uvedl nástupce Smart Ultra 7.

Reklama
Reklama

Bude se opakovat historie a stane se novinka dalším bestsellerem?

Balení a vzhled

Šedá krabička z recyklovaného papíru (Vodafone uvádí, že podíl recyklátu je 50 %) s perforovaným logem Vodafone a hnědými texty imitující bronzovou barvu působí trochu lacině. Na druhou stranu, co se ušetří na krabičce lze investovat do telefonu, což v konečném důsledku ocení naprostá většina uživatelů.

Uvnitř krabičky kromě vytouženého telefonu najdete také:

  • USB kabel
  • 2A USB adaptér
  • Handsfree špuntová sluchátka
  • Uživatelskou příručku v angličtině

 

Design Smart Ultra 7 se oproti loňskému modelu odlišuje v řadě věcí, navzdory zadnímu krytu s imitací 3D vzoru ale telefonu stále chybí kapka sexappealu. Pokud nemáte rádi ostré hrany, tak vás jeho design ale nadchne.

Vše je zaoblené, včetně krycího sklíčka displeje. Tělo obepíná lesklý rámeček, se kterým se setkáváme zejména u čínských telefonů (aby ne, za výrobou telefonu stojí čínský TCL, u nás známý jako Alcatel). Zadní kryt je odnímatelný a jak bylo zmíněno o pár řádků výše, má pěknou imitaci 3D vzoru díky které nejsou na krytu tolik vidět otisky prstů (samozřejmě nechybí ani logo Vodafone). Pod ním se ukrývá slot na SIM a paměťovou kartu.

Když je řeč o krytu, jeho sundání vyžaduje trochu cviku, dolů jde poměrně ztuha. Ačkoliv má telefon odnímatelný kryt, baterie vyměnitelná není. V horní části zad se nachází poměrně hodně vystouplá čočka fotoaparátu a přisvětlovací LED blesk. Čočka je vystouplá opravdu hodně a telefon prakticky leží na jejím krycím skle. Škrábance na sebe asi nebudou nechávat dlouho čekat…

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning