Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin
Článek Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

19. 1. 2012 03:00 30

Seznam kapitol

1. Především luxus! 2. Balení a první pohled 3. Čelní panel 4. Horní kryt 5. Bočnice
6. Spodní a zadní panel 7. Interiér 8. Kam s disky? 9. Testy a airflow 10. Závěrečný verdikt

Dnešní článek je tak trochu speciální. K testu jsme totiž dostali nejdražší sériově vyráběný big-tower, který je v současné době na trhu. Ten nabízí společnost SilverStone a nese nenápadné označení Temjin TJ11. Stojí za ty peníze? Přináší něco nového? Inu... prozradíme zatím jen to, že na hliníku se rozhodně nešetřilo.

Reklama
Reklama

Obrovská! To jediné lze říci o krabici, ve které tuto case dostanete. Už jsem zde jednou polemizoval nad velikostí obalu skříně od Xigmatecu, ale to bylo snad ještě únosné. SilverStone na kartonu rozhodně nešetřil. Když se spojí obrovské rozměry obalu a ještě hmotnost case uvnitř, budete rádi, když přepravíte celek z auta do domu, aniž byste si strhali záda. To samozřejmě trochu přeháním, nicméně balíček je to opravdu pořádný.

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Už balení celé case není jen velké, ale přímo obrovské!

Jak jsme už u tohoto výrobce zvyklí, nesmí chybět potisk celé plochy, který však působí poměrně decentně a je vidět, že se nejedná o žádnou bláznivinu uvnitř. Na přední straně krabice je náhled na case a výrazné označení modelu, zadní část napovídá, jak vypadá case v rámci interiéru. Na něm si SilverStone totiž opravdu hodně zakládá.

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Jakmile se budete snažit vytáhnout case z krabice, všimnete si, že na výztuhu zde nestačil pouze obyčejný pěnový polystyren, ale bylo potřeba přidat i karton. Case samotnou pak samozřejmě chrání ještě igelitový pytel. V polystyrenové výztuze dále najdeme krabičku s montážním příslušenstvím. Ta není úplně nejmenší a také její obsah odpovídá nejvyšší třídě skříní.

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

V rámci příslušenství naleznete obsáhlý balíček

Najdeme zde mimo základních šroubů a distančních sloupků, kterých je mimochodem opravdu hodně, také redukce pro upevnění SSD disků. U nižších řad jsme byli zvyklí na jednu redukci, tady výrobce přibalil rovnou tři. Všechny jsou ale plastové. Dále je zde přídavný prachový filtr (magnetický) a redukce na pozici zdroje pro horizontální montáž. Rozhodně nadstandardní je pak 24pinový ATX napájecí prodlužovací kabel. Case je totiž tak rozměrná, že by bylo možné narazit na problém s délkou kabelů zdroje. Výrobce to tedy řeší tímto způsobem. Prodlužovací kabel má také ještě druhou funkci – je v něm vyveden další konektor pro připojení ATX zdroje (druhého) a zároveň „startovací drát“. Takže díky tomuto kabelu lze fungovat s dvěma zdroji pro jedno PC – pokud nestačí výkon jednoho. Potěší také redukce z molexu na 3ks 3-pinové konektory pro ventilátory a dvě samolepky s logem výrobce – aneb: „nalep si kam chceš!“

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Po urputném boji s igelitem, kartonem a polystyrenem je konečně možné postavit tohoto krasavce v celé své kráse na stůl. A rovnou říkám, je to neuvěřitelný pohled. Běžně člověku big-tower připadá vysoký, ale ostatní rozměry nebývají tak výrazné. V tomto případě, kdy je hloubka case ještě větší, než jeho výška, je to opravdu šílený pohled. Vše navíc podtrhuje dynamický tvar, který opticky ještě case prodlužuje. Ještě jednou musím říct, že pokud uvažujete o pořízení TJ11, rozhodně nešetřete na stole. Ať bude jeho místo nad nebo pod, rozhodně bude potřeba onoho místa hodně.

Design

Co se designu týká, tak ten lze rozhodně označit za konzervativní, i když dynamický. Můj názor je asi takový, že na první pohled úplně nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Na celé ploše se střídá několik různých stylů, které k sobě překvapivě dobře ladí. Každý si tedy jistě najde místo někde na case, které ho něčím vzhledově zaujme. V mém případě to byla například horní perforace, která je zpracovaná velmi originálně. Naopak poměrně nudně vypadá dle mého názoru čelní panel, i když po praktické stránce není příliš co vytýkat.

Vyzkoušeli jsme skříň za 15 tisíc – novou SilverStone Temjin

Neobvyklý design je zajímavý především tím, že vše je vyrobeno z jednoho kusu hliníku

Je ale jasné, že kupovat tento case si budou především nadšenci po eleganci. Právě z toho důvodu mě překvapilo několik detailů, které zrovna elegantně nepůsobí. Naopak jsou ryze praktickou a funkční záležitostí, takže mám stále pocit jakýchsi kompromisů. Ty by ale u case za takové peníze být rozhodně neměly. Tím mám na mysli například ventilační otvory v bočnici, které dle mého názoru elegantnímu provedení úplně nepřispívají. Ale začneme pěkně od začátku – pojďme se podívat na čelní panel.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning