amd-a-nova-tovarna-v-indii
Novinka AMD a nová továrna v Indii

AMD a nová továrna v Indii

Michal Mitrega

Michal Mitrega

10

AMD se rozhodla pro vybudování nové továrny na výrobu čipů v Indii. Pro Indii by to mělo znamenat zlom s pomocí kterého by chtěla nastartovat hospodářšký rozmach země.

Reklama

AMD (Advanced Micro Devices) bude v Indii stavět novou továrnu na výrobu čipů. Grant do tak velkého projektu poskytla vládní společnost SemIndia ve výši $3 miliardy. Kontrakt byl podepsán mezi zástupci obou společností byl podepsán 30. listopadu v Novém Dillí. AMD by nyní měla co nejdřív vypracovat plán stavby továrny. Vláda si od továrny slibuje především nižší nezaměstnanost a AMD levnou pracovní sílu a nízké daně. SemIndia si přeje vybudovat komplex do roku 2007.



Pravdou je, že narozdíl od Intelu, který je největším výrobcem čipů vůbec a má dostatečné výrobní kapacity má AMD velké potíže s uspokojením poptávky po svých produktech a proto se snaží navýšit své výrobní kapacity a tím se přiblížit výrobnímu potenciálu Intelu.



Zdroj: EETimes


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama