Asus spouští prodej herního notebooku ROG Flow X13
Novinka Asus spouští prodej herního notebooku ROG Flow X13

Asus spouští prodej herního notebooku ROG Flow X13

Mirek Kočí

Mirek Kočí

14. 6. 2021 10:38

Společnost Asus představila svůj první konvertibilní 2v1 herní notebook ROG Flow X13

Reklama
Reklama

Nový Flow X13 je pouze 15,8 milimetru tenký a váží 1,3 kilogramu. Plného výkonu dosáhne i s lehkým 100W adaptérem USB typu C a jeho baterie zaručí až deset hodin přehrávání videa. Uvnitř zařízení se může nacházet až osmijádrový procesor AMD Ryzen 9 5980HS s 16 vlákny a dedikovaná grafická karta GeForce GTX 1650.

Výběr ze dvou 16:10 displejů nabízí buď obnovovací frekvenci 120 Hz a Full HD rozlišení, nebo 4K rozlišení s bohatšími detaily. Oba panely jsou vybaveny funkcí Adaptive-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci panelu s obnovovací frekvencí GPU, aby se snížila prodleva, minimalizovalo sekání a eliminovalo vizuální trhání. Obě obrazovky jsou také z továrny kalibrovány tak, aby splňovaly standard Pantone pro přesnost barev.

Standardní režim notebooku je vhodný pro seriózní hraní a multitasking. Režim tabletu umožňuje procházet obsah nebo ručně kreslit a psát poznámky pomocí kompatibilního aktivního stylusu, jako je například Asus Pen. Dotykový displej je chráněn sklem Gorilla Glass, které odolává poškrábání při každodenním používání.

360° kloub zvládá také režim stojánku, který posune obrazovku blíže k uživateli, a režim stanu, který minimalizuje prostor potřebný pro postavení zařízení. Všechny tyto polohy poskytují chladicím ventilátorům nerušený přístup ke vzduchu, což dokáže snížit pracovní teploty až o 8 stupňů. Alespoň podle výrobce.

Flow X13
Flow X13

Zjednodušený 100W adaptér typu C pro model Flow X13 měří pouhých 75 × 75 × 28,8 mm a váží pouze 300 gramů, což je mnohem méně než u napájecích zdrojů obvyklých herních notebooků. Díky technologii rychlého nabíjení lze baterii doplnit z 0 % na 50 % za 30 minut.

Pro pohodlnější psaní má Flow X13 klávesnici od kraje ke kraji. Klávesy mají zakřivený tvar a délku stisku 1,7 mm. Fuknce N-key rollover zajistí přesnou registraci stisků při rychlém psaní nebo hraní a bílé podsvícení umožňuje orientaci v prostředí se slabým osvětlením.

Pokud by si chtěl uživatel pořádně zahrát, je připravena externí jednotka s grafikou RTX 3080. XG Mobile je spojena přímo s CPU pomocí vlastního rozhraní PCIe 3.0 x8, které je rychlejší než Thunderbolt 4. Rozhraní vyhrazuje exkluzivně pro grafiku datový tok až 63 Gb/s, což má za následek výrazně vyšší výkon než alternativní eGPU řešení. Samostatné připojení USB 3.2 Gen 2 přidává 10 Gb/s pouze pro I/O, přičemž obě linky sdílejí jeden 41cm kabel.

USB propojení pohání několikaportový hub XG Mobile, který disponuje čtyřmi USB porty typu A 3.2 Gen 1, slotem pro SD kartu v plné velikosti a gigabitovým Ethernet portem. Výstupy displeje DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0a se připojují přímo k externí GPU. Integrovaný 280W napájecí adaptér napájí XG Mobile a notebook současně, takže uživatelé nemusí nosit dva napájecí zdroje. 

Flow X13 také poskytuje dostatečné možnosti připojení, včetně portu USB 3.2 Gen 2 typu C, který podporuje funkce Power Delivery i DisplayPortu 1.4. Port HDMI 2.0b umožňuje připojení dalšího monitoru. Port USB 3.2 Gen 2 typu A je připraven pro herní myši nebo gamepady a 3,5mm jack zase pro sluchátka nebo náhlavní soupravy. Extra konektivitu umožňující rozšíření systému nabízí uživatelům XG Mobile I/O hub. Mimo to obsahuje proprietární konektor XG Mobile další port USB 3.2 Gen 2 typu C.

Cena Flow X13 začíná na 40 990 Kč a končí na 89 990 Kč v závislosti na výbavě.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning