detaily-o-arrandale
Novinka Detaily o Arrandale

Detaily o Arrandale

Michal Mitrega

Michal Mitrega

4. 5. 2009 00:00 1

Jak jste jistě postřehli, už dlouho se mluví o chystaném MCP Clarkdale (procesoru a GPU pod jedním IHS). Dnes se ale podíváme na Arrandale (Clarkdale pro notebooky). Celá platforma se potom bude jmenovat Calpella.

Reklama
Reklama

Arrandale bude mít stejně jako Clarkdale 32nm jádro procesoru a 45nm grafické jádro.  Procesorová část přitom bude mít dvě jádra s úsporou velikosti asi 38% oproti předchozí platformě. Jisté je i to, že Arrandale bude mít 4MB cache a podporu pro DDR3 paměti na taktu 1333MHz.

Detaily o Arrandale
i Zdroj: Pctuning


Testovací deska pro Arrandale

U spotřeby se zřejmě ze začátku dočkáme TDP 35W, do kterého je samozřejmě započítána spotřeba procesoru i grafického jádra. Čipset GM45 spolkne dalších 12W a jižní můstek 5W. Tím se dostáváme na TDP celé platformy Calpella, které se bude pohybovat kolem 52W. Intel tak neohrozí prodeje platformy Atom, která bude stále prosperovat v oblasti netbooků.

Detaily o Arrandale
i Zdroj: Pctuning


MCP Clarkdale bez IHS

Zdroje: Fudzilla, The Inquirer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning