hd-tach-3
Článek HD Tach 3

HD Tach 3

Charles

Charles

25. 7. 2004 00:00

Nová verze oblíbeného benchmarku pevných disků.

Reklama
HD Tach 3
i Zdroj: PCTuning.cz

HD Tach 3 je kompletní předělání dosavadního benchmarku, který se dopracoval až do verze 2.7. HD Tach 3 je ale určen jen pro operační systémy Windows 2000 a Windows XP, takže pokud potřebujete testovací utilitu pro touto novou verzí již nepodporované operační systémy Windows 95, 98, ME a NT 4.0, tak si budete muset vystačit s dosavadní (dále nepodporovanou) verzí 2.70, kterou si můžete stáhnout zde (1.13 MB).

HD Tach 3
i Zdroj: PCTuning.cz

HD Tach 3 testuje rychlost sekvenčního čtení, vnitřní datovou propustnost, náhodný přístup, zatížení procesoru při práci se zařízením a průměrnou rychlost čtení. To vše následně vyhodnotí do jediného dialogového okna, jak je zřejmé z následujícího obrázku. Pro možnost porovnání máte standardně k dispozici i databázi s výsledky jiných zařízení.

HD Tach 3
i Zdroj: PCTuning.cz


Pro zvětšení klikněte

Podporovány jsou jak pevné disky (všechny standardně používané technologie: SCSI, IDE/ATA, IEEE 1394, USB, SATA, RAID), tak i datová zařízení využívající Flash paměť a i jiná přenosná/vyměnitelná zařízení/média.

Pro komerční využití máte možnost si zakoupit HD Tach 3 Commercial (který je funkčně totožný s HD Tach 3). A pro rozsáhlejší testování máte možnost si zakoupit HD Tach 3 RW, což je rozšířená verze, která přidává možnost testovat rychlost sekvenčního zápisu, plné testy čtení/zápisu zařízení a umožňuje také ukládat výsledky přímo do souborů kompatibilních s Excelovým formátem (CSV).

Stahovat aktuální verzi HD Tach 3 můžete zde (1.03 MB)

Zdroj: SimpliSoftware

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama