levna-deska-od-dfi
PCTuning Novinka

Levná deska od DFI

michal-castka
Michal Částka
14. 7. 2009 22:00 Sdílej:

DFI dnes odhalila mikro-ATX základní desku za velice slušnou cenu.

Reklama
Reklama

Nový skvost od DFI nese označení Lanparty G41-T33 Blood-Iron. Podle obrázků se jedná o mikro-ATX desku s chipsetem G41 a jižním můstek ICH7. Najdete zde dva sloty pro DDR3 moduly o rychlosti 800/1066MHz, které lze osadit do dual-channelu. V severním můstku je integrovaný grafický chip X4500 IGP. Pro ty, kterým nebude stačit integrovaná X4500 tu je jeden PCI-E slot (x16) pro dodatečnou výkonější grafickou kartu a dva klasické PCI sloty. Samozřejmostí jsou čtyři SATA 3.0 porty, Gigabitový Ethernet, 5.1 kanálový zvuk, a od vidění a D-Sub výstup (škoda, že nepřidali aspon DVI).

Lanparty G41-T33 Blood-Iron disponuje technologií ABSII, která je označnovaná jako "automatic CPU upgrade technology". Funkce ABSII automaticky detekuje CPU a nastaví mu ty nejlepší parametry - to asi taky znamená, že při přechodu na jiný model CPU nemusíte upgradovat bios a deska by si to měla udělat všechno sama (To jsou ovšem moje spekulace, jak to bude doopravdy fungovat se dozvíte časem z recenzí). Cena se pohybuje na velice příznivých $89, tj. při dněšním kurzu 1700Kč - u nás spíše přes 2000 Kč.

Zdroj: VR-zone, TCmagazine

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning