malware-loki-dokaze-obelstit-antiviry
Novinka Malware Loki dokáže obelstít antiviry

Malware Loki dokáže obelstít antiviry

Mirek Kočí

Mirek Kočí

31. 12. 2017 17:00 1

Malware Loki, který se snaží získat přístupové údaje uživatelů, se šíří pomocí produktů Microsoft Office, a to z důvodů, aby se vyhnul detekci antivirových programů. Ukrývá se v tabulkách Microsoft Excel a dalších aplikacích Office. Před objevenou trhlinou varoval český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

Reklama
Reklama

„Útok využívá zranitelnost CVE-2017-0199 Microsoft Office/WordPad RCE, která byla opravena v dubnu a updatovaná v září,“ uvedl Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.

„Chyba existuje ve způsobu, jakým Office a WordPad analyzuje speciálně vytvořené soubory. Útok vyžaduje, aby oběť otevřela nebo zobrazila soubor, ve kterém je ukrytý malware,“ uzavřel Bašta.

Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ uživatelům kancelářského balíku Office doporučil, aby s jeho aktualizací, která už je k dispozici, dlouho neotáleli.

Malware Loki dokáže obelstít antiviry

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning