mozilla-definitivne-konci-s-vyvojem-firefox-os
PCTuning Novinka

Mozilla definitivně končí s vývojem Firefox OS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 9. 2016 13:00

Mozilla definitivně končí s operačního systému Firefox OS i na chytrých televizích. Firmě se nepodařilo uzavřít dostatečné množství partnerství, která by jeho další vývoj ospravedlnila. Poslední verzí tak zůstane ta s číslem 2.6 a o případné další updaty se budou muset postarat samotné společnosti, které jej ve svých produktech používají.

Reklama
Reklama

Nejprve se tvůrci rozhodli ukončit vývoj Firefox OS pro chytré telefony (stalos e tak na začátku rokuz) a teď přišlo oznámení, že jeho podpora končí také pro chytré televizory. Teoreticky se tak dá Firefox OS prohlásit za mrtvou platformu, jejíž budoucnost by mohla zachránit už jen komunita.

Systém je založen na Linuxu a navržen tak, aby HTML5 aplikace komunikovaly přímo s hardwarem zařízení pomocí JavaScriptu a web API. Plány na globální komerční rozjezd Firefoxu OS Mozilla oznámila na tiskové konferenci před začátkem Mobile World Congress v Barceloně v únoru 2013. O rok později se v České republice objevil první smartphone s tímto systémem, jednalo se o model OneTouch Fire E od Alcatelu. U zákazníků však telefony Firefoxu OS propadly.

Zdroj: ghack

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning