mys-ukryta-v-rukavici
Novinka Myš ukrytá v rukavici

Myš ukrytá v rukavici

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

9. 5. 2012 08:30 4

Zapomeňte na ovládání počítače a her pomocí myši, kterou šoupete po stole. Je tu Ion 3D Wireless Air Mouse Glove.

Reklama

Počítačová myš byla vynalezená už v roce 1963 a téměř o 20 let později v roce 1982 ji zpopularizoval nikdo jiný než Apple. Od roku 63 až do přítomnosti se notně změnila. Zlepšila se ergonomie, technologie snímání pohybu, přibylo scrollovací kolečko, upadl ocásek. Dalo by se říct, že už není kam se pohnout. Situace využila firma Bellco Ventures, která začala prodávat svou Ion 3D Wireless Air Mouse Glove.

Myš ukrytá v rukavici
i Zdroj: PCTuning.cz

Jedná se o rukavici, kterou si obléknete na svou pravou ruku a jejím pohybem pohybujete kurzorem po obrazovce. To je takřka ideální pro všechny lenochy, kteří se rádi rozvalí do gauče a ovládají své PC na dálku. Ion 3D snímá pohyb až na vzdálenost 10 metrů od přijímače. Tato rukavice má na sobě tři hlavní tlačítka: pravé, levé a pauzu, pro zastavení pohybu kurzoru. Dále se na ní nachází konektor pro napájení pomocí USB, vypínač a světelná dioda. 

Ion 3D funguje bez jakékoliv instalace dodatečných ovladačů a je schopný fungovat na operačních systémech Windows, OS X a Android. K dostání jsou varianty s černou a šedou barvou a cena je stanovena na 1500 Kč.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama