Nvidia pumpuje miliardy do 5nm TSMC
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka Nvidia pumpuje miliardy do 5nm TSMC

Nvidia pumpuje miliardy do 5nm TSMC

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

21. 2. 2022 17:00

Třeba se díky masivní investici letos dočkáme dostatku grafických karet, velké úrody a krásného počasí. Nebo aspoň dostatku těch karet.

Reklama

Nvidia podle nové zprávy křečkuje a dále přesouvá hromady peněz, aby zajistila dostatečnou výrobní kapacitu pro novou generaci svých GPU Ada Lovelace. Snad je za tím pouze upřímná snaha ukončit současný nedostatek grafických karet. Podle Hardware Times Nvidia prohýří – nebo chytře investuje - celých 10 miliard dolarů, aby si v továrnách TSMC zarezervovala dostatek výrobních kapacit na 5nm, na kterých bude nová řada postavená.

Nvidia pumpuje miliardy do 5nm TSMC
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak je jistě známo, řada RTX 4000 skočí z procesu 8nm (současný Ampere) na 5nm Ada Lovelace, což je krok, který by Nvidii měl poskytnout dostatek prostoru pro zvýšení výkonu. Očekává se, že nové garfické karty dorazí později v roce 2022. Výrobní proces na 5nm u TSMC je současná špička, takže konkurence mezi velkými technologickými firmami je v tomto ohledu nelítostná. Není divu, že Nvidia musí sáhnout hluboko do kapsy, aby si zajistila potřebné zázemí.

zdroi: techradar

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama