Opera: čím dál úspěšnější
Od té doby, co byl alternativnímu prohlížeči Opera udělen status "freeware," stoupla výrazně i poptávka – s verzí 8.5 přibylo na tři miliony nových uživatelů.
Podle Opera Software byla nejnovější verze jejich webového prohlížeče (8.5) stažena čtyřikrát větším množstvím uživatelů, než ty předchozí. Svůj podíl na tom jistě má i to, že je nyní prohlížeč zcela zdarma (a zmizel i otravný reklamní banner).
Verzi 8.5 si již stáhlo na tři miliony nových uživatelů, z toho jeden milion v prvních 48 hodinách po vydání.

Uživatelé totiž podle firmy Opera Software hledají alternativní a bezpečnější prohlížeč, než je pořád ještě dominantní Internet Explorer. Opera je navíc na rozdíl od IE dostupná v mnoha jazycích a pro různé operační systémy.
Zdroj: Betanews