podil-androidu-pie-prekrocil-10-procent
Novinka Podíl Androidu Pie překročil 10 procent

Podíl Androidu Pie překročil 10 procent

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 5. 2019 09:45

Společnost Google po delší době opět aktualizovala informace o podílech jednotlivých verzí operačního systému Android. Nová data reprezentují vzorek uživatelů v týdnu do 7. května, kteří se v sedmidenním období se svým zařízením připojili k Obchodu Play.

Reklama
Reklama

Nejnovější verze Androidu s označením Pie má aktuálně podíl na hodnotě 10,4 procenta. To v době, kdy Google již pilně pracuje na nástupci Q, není vyloženě pozitivní zpráva; na Androidu Q totiž běží jen pouhá desetina zařízení.

První příčku drží s 28,3 % verze Oreo, druhým v pořadí je Android Nougat s 19,2 % a na třetím místě najdeme s 16,9 % distribuci Marshmallow.

Ve statistikách nechybí ani zmínka o Androidu Lollipop, který si připsal 14,5 % a i starších verzí KitKat (6,9 %) a Jelly Bean (3,3 %). Bez zajímavosti není ani stále klesající podíl Androidu Ice Cream Sandwich a Androidu Gingerbread, z nichž druhý jmenovaný byl vydán už v prosinci 2010, je tedy starý téměř deset let. Obě distribuce mají skromné zastoupení 0,3 procenta.

Podíl Androidu Pie překročil 10 procent

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning