@Uživatel bez registrace
@Adamsquare: Psal jsem to ovlivněn vysokými teplotami, takže prosím omluvte nejlepší záhadu :) a nakopírování špatného obrázku. - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
@Adamsquare: Ajo pravda, ja to bral tak ze obrazky tu vzdycky doprovazi psany text a zrovna u tohoto obrazku se psalo o Sempronech 64 tak mi to nesedlo... :) - Moas
@Uživatel bez registrace
@Moas: Tak a este raz k sempronu... "Výhodou Celeronu oproti Sempronu je přítomnost instrukční sady SSE3, která umožní rychlejší práci s videem."
Myslim ze sa porovnaval s64 2800+ a c336... neviem neviem ale s64 2800+ sa predavaju v revizii E6 a tato revizia SSE3 podporuje ;)tak oprava... - RPNecro
No nechci nic říkat, ale 1066MHz FSB je něco běžného a podporuje to většina dnešních čipsetů - i925XE, i945P, i955, i975, nForce, Xpress200. Co se týče podpory pamětí, tak nForce 4 32X dokonce podporuje jakékoliv paměti do frekvence 1200MHz. Takže s využití pamětí není problém. Jinak je poměrně hodně druhů pamětí, které zvládají 1000MHz - Corsair, Patriot, OCZ. Ano hůř se to shání, ale je. A hlavně i běžné paměti (některé 800MHz typy apod.) jdou na tu frekvenci 1000 MHz přetkatovat. A taky, když má FSB frekvenci 1066MHz neznamená, že musí mít 1066MHz paměti. Sběrnice má reálnou frekvenci 266 MHz, kdežto paměti tikají na 500MHz. Ano, QuadPumped nebo DDR se hodně vžilo, ale vždycyk je ten násobek pouze teoretický nikoliv praktický. - Jan Dudek
@Uživatel bez registrace
Nic takového netvrdím... Sám mám FSB 800 a paměti DDRII 533, takže o tom něco vím. Dále netvrdím, že 1066 MHz je něčím novým u základních desek, ale u procesorů, konkrétněji u DC. 1066 MHz začalo na i925X a to už je trochu déle. - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
Jinak kde jste slyše, že 955 funguje jen na i975X? procesor potřebuje ke svému chodu výhradně čipovou sadu i975X. Myslím, že bude fungovat i na nForce, Xpress, i945P a i955. - Jan Dudek
@Uživatel bez registrace
@Jan Dudek: Tak toto jsem si ověřoval na webu Intelu. Již od oznámení xE955 Intel tvrdí, že bez i975X to nepujde. - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
@Jan Dudek: Ještě jsem teď zjistil, že se nějaké partě nadšenců podařilo donutit i945P akceptovat xE955. Ale oficiálně funguje pouze s i975X.
NForce je čipovou sadou jiného výrobce, osobně nikomu nedoporučuji k procesorům Intel základní desky s jinými než Intel čipovými sadami. Vysoká nespolehlivost kombinace P4 & nForce 4 je všeobecně známa, radši si ani netroufám odhadovat jak se nForce4 bude chovat osazená dvěma Intel jádry. Zapomínáme ale také na velké problémy nForce 4 s novými SATAII disky.
NForce 4 přestává stačit potřebám AMD, natož zcela odlišnému Intelu. Pomalu ale jistě by to chtělo nějakou nForce 5... - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
@Helmich Jiří: No co vím, tak ty problémy byly kompletní pro všechny nForcy, a zas tak vážné nebyly, protože je tolik spokojených majitelů nForce, hlavně v případě majitelů AMD platforem. A nForce pro Intel má 100% stejný diskový řadič. Já myslím, že nespolehlivý není, to by ho tak masivně necpali výrobci do desek. Toto je pověra. Je to stejné jako tvrdit, že všechny čipsety pro AMD, kromě AMD jsou špatné. Máte vůbec zkušenosti s nForce? - Jan Dudek
@Uživatel bez registrace
@Jan Dudek: Necpali... nemůžou tam cpát nic jiného, VIA čipové sady pro AMD už nemají to jméno, jako mívaly.
A jak jsem psal výše, ty problémy jsou s novými disky: 1) takřka všechny disky z řady Maxtor DM10 a ML 3 2) Hitachi T7K250 (což je pro mě teprve argument) 3) devítková řada Seagate, u NL35 zatím těžko říci
Čili nové série Maxtoru a ne až tak nové disky Hitachi a Seagate... tomu říkám problém. A pokud píšete, že mají 100% shodný diskový řadič, což si myslím také, tak je na světe další důvod, proč ne Intel & nForce. Pokud chcete ušetřit, nForce vás u 955 vyjde levněji než i975X, ale nejsem si jistý, jestli to stojí za to. Pokud máte na 955, i975X vás nerozhodí a zároveň bude počítač 100% stabilní, což lidé, kteří dnes (za tři roky o takový brak nezakopneme) potřebují 955, dle mého názoru potřebují. Zatím bylo spokojených uživatelů nForce mnoho, ale pokud čtete diskuze na zahraničních serverech, tak vidíte, že jich ubývá. - Helmich Jiří
Autor tohoto článku je zrejme ignorant. Už minulý mesiac viac čitateľov upozorňovalo na fakt, že píše nezmysly. Konkrétne AMD Semprony64 do Socketu 754 podporujú aj inštrukcie SSE3. Autor však stále píše že nie, čo nie je pravda. Navyše píše o Sempronoch64 ale ako ilustračný obrázok používa starý Sempron na SocketA. ten sa už navyše nepredáva a prakticky sa nedá kúpiť. Tak načo ich tam uvádza. Zjavne je to nejaký Intelák a v podstate klame ľudí. - robo
@Uživatel bez registrace
Už se vám někdy stalo, že jste se v TCMD přehmátl a překopíroval špatný soubor? Pokud ano, vítejte do klubu ignorantů, pokud ne, nebeská brána je vám otevřena, dále se dejte do prava, kde se stojí fronta na boží křeslo.
Ano, jsem nevzdělaný autor, revizi E6 jsem nezaznamenal a neomlouvá mě ani to, že se o Semprony jako takové příliš nezajímám. Všem děkuji za upozornění, ze své chyby se poučím a v článku opravím. - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
Chybovat je lidske, lec zamyslete se jestli vubec ma cenu pokracovat ve vasich recenzich co se tyce vyberu komponent.. Prominte, ale jsou primo hrozne a dost matouci pro lidi, kteri HW nerozumi. Netvrdim, ze jste nevzdelany, netvrdim ze je vse spatne. Ale zacit od zakladu by nebylo na skodu. Spousta nejasnosti a par nepravdivych informaci o procesorech delaji z teto recenze spise neprehled, nez prehled.. - Palec
Nemal som v rukach ani pentium EE 955 a ani Athlon fx-60. Ale jedno je asi iste FX-ko je aj v multitaskingu rychlejsie ako 955. Tak sa tu asi netreba moc rozplyvat nad pritomnostou HT v EE. Pozrite sa sem: http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=328&model2=319&chart=76 - lm
@Uživatel bez registrace
Ako sa pozeram tak FX60 je od EE955 v kazdom jednom teste rychlejsia, neexistuje aplikacia kde by bol intel rychlejsi, akurat tak optimalizovane synteticke testy ala 3DM05 CPU test atd
ale neviem preco pisu ze intel je na video, ked aj v DivX6 je AMD rychlejsie - Daniel Fratrič
Chtel bych upozornit na chybu v clanku na uvodni strane: "Ukazují na to, že o 2,66 GHz pomalejší Conroe..." Conroe asi nebude "o" 2.66Ghz pomalejsi, to bi asi jel na 140MhZ :) - JnZ
Jo a jeste jedna zasadni chyba: Conroe je samozrejme rychlejsi i v encodovani videa. A to docela podstatne. Nadpisy v grafu jsou "Lower is better" ;) - JnZ
No jo FX-60 to je pěkná hračka, škoda že jen co se krátce ohřál na výsluní tak kralování tohoto procesoru už pomalu ale jistě odzvonilo. Mimo to procák za 34 000,- by si snad koupil jen úplný magor, když za chvíli tady bude procesor o polovinu levnější a o třetinu rychlejší. - Sanchez 4GHz
@Uživatel bez registrace
by si nikdo nekoupil....no tady asi ne....ale jinde je to normální....a tý ceně za kterou ji zde nabízejí je zlodějina... - oldri8k
@Uživatel bez registrace
Su ludia co potrebuju mat vykon. Nie na gamesky, ale proste modeluju v 3d programoch a tak. Ak ta pocitac zivy a potrebujes vykon tak 34 000,- neni az tak moc. Do domaceho compu je to blbost. Snad neveris, ze intel bude mat lacnejsie procaky ako AMD. Sa preber! Staci sa pozriet do cennikov a uvidis co za ceny ma intel. Ver tomu, ze sa to ani v buducnosti nezmeni. To je len oblb! Ked bude vykonnejsi bude aj pekelne drahy. Ak budes porovnavat vykonom rovnake CPU musi ti byt jasne, ze AMD je stale lacnejsie. Napr. porovnaj cenu AMD 3800+ a Intel 930. To su zhruba asi vykonom porovnatelne CPU. - lm
@Uživatel bez registrace
Porovnáváš neporovnatelné např nabídne ti AMD dvoujádrovej procesor za 4100 ? Totéž se dá říct o segmentu jednojádrových procesorů - AMD nabízí o trochu vyšší výkon Intel multitasking. Je tedy na zákazníkovi co preferuje. Zvykli jsme si vídat kolik snímků za sekundu nabízí ten či onen procesor v té či oné hře, ale spousta dalších parametrů uniká. Ano AMD vyniká ve hrách, ale já milerád ty 2-3 snímky za sekundu obětuju za to, že můžu hrát a na pozadí zpracovávat video aniž by se jedna či druhá operace zásadně zpomalila. - XXl
@Uživatel bez registrace
Právě lidé pracující ve 3D a vizualizacích (AutoCAD atd...., já cca 15 let) si kupují procesor, který po osazení do PC srazí výkon PC na cca 85-90% oproti FX-60, ale procesor stojí 1/3 FX-60 a za rok si koupí další zase za 1/3 ceny toho nejrychlejšího na trhu (ten už je ale většinou rychlejší než původní FX-60). - ppaajjaa
@Uživatel bez registrace
No tak si počkáme půl roku a ty ceny se hýbat budou to se vsaď. Přichod Conroe , tedy pokud plány Intelu vyjdou, změní všechno. Jasně počáteční cena bude možná trochu vyšší, ale těch odhadovaných 500-600$ nebude daleko od pravdy. AMD pak začne neskutečně zlevňovat a pro Intelu nebude zatím mít co postavit. Ještě předtím ale začne Intel zlevňovat high-end segment, aby se vyprodaly sklady a tam začne boj v poměru cena /výkon proti AMD. Takhle nějak to podlě mě bude a ví to všichni jenom si to přiznají až za těch pár měsíců. Jo a mimo to ta 930 má 4Mb cache a nějakých 1000,- není zas takový rozdíl ;) - Sanchez 4GHz
@Uživatel bez registrace
@Sanchez 4GHz: Je mi jasne, ze dnesne procaky budu za pol roka lacnejsie. Len jednemu neverim, ze intel bude ponukat nieco co je vykonne , ale hlavne vykonnejsie ako konkurencia za menej ako menej vykonna konkurencia. To by bola asi blbost,ze? A urcite si AMD nenecha ujst sancu ktoru teraz ma a pride s niecim podobne vykonnym, alebo vykonnejsim ako konkurencia.
@Uživatel bez registrace
@lm: nevím jestli začali současně ale ted to asi ovlivnují odběratelé AMD šlo na trh později a asi to dodržuji a úlet FX-60 je jen pro nedočkavce a sem rád že je toho méně.Ten INTEL se zbláznil,tolik procesorů kdo se vtom má vyznat....aby jim náhodou neutek zákazník,tak ho zaplavím xtypama procíků jinak článek dostačující - oldri8k
@Uživatel bez registrace
@lm: AMD určitě v roce 2007 ukáže růžky s novou generací procesorů. AMD má kvalitní vývojový tým i v podstatě dost peněz na vývoj. Ale chybí ji jedna věc oproti Intelu. Je značně pozadu ve výrobní technologii. Dokonce až o rok a víc za Intel. To znamená, že i kdyby byl Conroe stejně výkonnové úrovni jako Athlony, tak Intel bude mít vždycky výhodu výrobní technologie a tím frekvence. - Jan Dudek
@Uživatel bez registrace
A kdo ho toho kralovani tak rychle zbavi? Doufam ze mysline na Conroe, ktery prijde na trh cca za pul roku. O nicem jinem, co by momentalne mohlo FX-60 ohrozit nevim. - Honzax
@Uživatel bez registrace
Cedar Millová by měly být celerony 3,2 GHz a 3,33GHz. Ale uvidíme jak to ve finále dopadne. Procesory s jádrem Cedar Milly by měly být dostupné do dvou týdnů (v první polovině dubna) - Jan Dudek
Tak mi poslední dobou připadá, že na PCT vycházejí články s větším počtem chyb než je obvyklé. Naštěstí se ty nejhorší díky velké návštěvnosti vždy rozeberou v diskusi, a proto si nepřipadám vůbec divný, když komentáře čtu jako první. Nemohu posoudit, jestli ostatní weby trpí podobnými nedostatky, neboť PCT je jediný e-zin, který prohlížím pravidelně. Nicméně to nic nemění na mém názoru, že byste se měli polepšit. - d1ce
@Uživatel bez registrace
Trochu se autora musím zastat. Ono udělat kvalitní článek na web je velmi těžké, protože máte méně času než v tištěném časopise a máte méně času. Možná i menší peněžní honorování. Samozřejmě, že se sem tam objeví chyby. Chybovat je lidské. Stejně si myslím, že jsou to spíše detaily. - Jan Dudek
@Uživatel bez registrace
Chybovat je sice lidské, ale stejně se tomu chci vyhnout. Když už o něčem píší a chci tím někomu pomoci, zde lidem při nákupu, neměl bych je mást.
Pravdou však je, že nejsem profesionál, ale student gymnázia, což není žádná sranda, především časově. I přesto chci psát co možná nejkvalitnější články, bohužel, někdy se nezadaří. - Helmich Jiří
@Uživatel bez registrace
Řada 6xx je stavěna na jádru Prescott 2M, tudíž se jedná o jiné revize jader nežli u řady 5xx. I vzhledem k tomu, že jedinou faktickou chybou, kterou jsem udělal byla neznalost revizí, plánuji v dalších přehledech procesorů věnovat 1 kapitolu revizím jednotlivých procesorů. - Helmich Jiří
> Ukazují na to, že pomalejší Conroe (2,66 GHz) bude ve hrách zhruba o 40% rychlejší než 2,8GHz Athlon X2
- srovnani existujiciho (byt @2.8) procesoru s produktem planovanym na 3Q - na dukaz linkovana stranka AnandTech uvadi (po oprave) 20-31%, coz by odpovidalo 3 vs 4 instrukcim na takt (2.83 vs 2.664 -> 26%)
uvedeni 40% misto 26% je 54% chyba ve prospech Intelu
vyse uvedene neni mineno jako haneni velice slibne architektury Conroe, pouze poukazani na zcestny udaj v clanku - paco
@Uživatel bez registrace
Omlouvám se, ale za to, že na AnandTechu opravili výsledky až po vydání článku, už opravdu nemůžu. Když to píši, komentuji aktuální stav. Zde vidíte, že i prestižní zahraniční server vypustí nějakou tu chybu, a pokud na ně odkazuji dřív, než na ni přijdou a opraví ji, jsem bez šancí. - Helmich Jiří
Mam dotaz. Sou teda ty Celerony D 64bitový nebo ne? Chci si koupit D340 (socket 478) a někde píšou že sou všechny 64bit někde že jenom některý... Hélp. - Michal Kleman