procesory-intel-core-b-budou-bga-cipy-pro-aio-pocitace
Novinka Procesory Intel Core-B budou BGA čipy pro AiO počítače

Procesory Intel Core-B budou BGA čipy pro AiO počítače

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

13. 4. 2018 10:00 1

Intel mimo řady jiných novinek oznámil speciální řadu mikroprocesorů z 8. generace Intel Core, které ponesou označení Core-B. Půjde o BGA  (Ball-Grid Array) čipy navržené pro počítače typu all-in-one a všeobecně systémy s omezenou velikostí vyžadující větší výkon. 

Reklama

Mělo by jít o výkonné škálovatelné procesory do prostředí, kde musí být kontrolováno TDP. Čipy by měly přijít se stropem TDP dimenzovaným na 65 wattů, vzhledem k čemuž nabídnou výkon výrazně vyšší než mobilní čipy společnosti Intel. Právě označení Core-B nás bude informovat, že procesor nebude uživatelsky vyměnitelný a dané zařízení tak nelze snadno vylepšit jako desktop.

Procesory Intel Core-B budou BGA čipy pro AiO počítače
i Zdroj: PCTuning.cz

Prvními vlaštovkami nové řady by měly být výkonné modely Core i7-8700B, i5-8500B a i5-8400 (neznámo proč bez označení B). Všechny modely  mají mít ekvivalentní parametry vůči svým desktopovým protějškům. Dočkáme se u nich tedy stejného počtu jader, základního a turbo taktu, podporovaných pamětí, cache Optane a také stejné integrované grafiky, ale omezením výkonu kvůli hranici TDP.

Jediným rozdílem je tedy způsob připevnění na desku a také umístění do systémů s omezeným TDP, které je limitované firmwarem. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama