valve-steam-euro-jako-dollar
PCTuning Novinka

Valve Steam: euro jako dollar!

fidouncle
FidoUncle
21. 12. 2008 23:00 39 Sdílej:

V českém pohraničí bylo ještě několik let po revoluci nepěkným zvykem udávat ceny dvojmo. Jednu pro čechy a druhou, samozřejmě vyšší, pro cizince. Valve má pro nás podobné překvapení.

Reklama
Reklama

“We're all living in America...” zpívá německá skupina Rammstein. Faktu, že to není zdaleka pravda se právě snaží využít herní společnost Valve na svém prodejním portálu Steam. Ta nyní sjednotila ceny. Ovšem ne podle kurzu, ale pouze číselně. A tak, chcete-li si přes Steam koupit hru, která v USA stojí 49,99USD, a jste z Evropy, vyjde vás ta samá hra také na 49,99, ale Euro nebo Liber, máte-li svou domovinu ve spojeném království.

Jak jistě víte, kurz EUR/USD ani GBP/USD rozhodně není 1USD=1EUR=1GBP a tak na kontinentálních evropanech vydělá Valve ještě 25% kurzového bonusu navíc. Na Steam se již vytvořila protestní skupina. Bude-li však mít nějaký vliv, to se teprve uvidí.

Takže než si koupíte svou novou hru přes Steam, radši se podívejte na cenu v domácích obchodech. Rozdíl by nemusel být zdaleka zanedbatelný.

Podle Fudzilla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning