5-1-sluchatka-roccat-kave
PCTuning Novinka

5.1 sluchátka Roccat Kave

vaclav-vlcek
Václav Vlček
3. 8. 2009 22:00 15 Sdílej:

Společnost Roccat uvádí další vymazlený doplněk pro hráče, tentokrát sluchátka s opravdovým 5.1 surround zvukem. 

Reklama
Reklama

Není to tak dlouho, co se z čista jasna objevila na pultech obchodů herní myška neznámého výrobce Roccat. To by nebylo nic až tak převratného, kdyby nezačala sbírat jedno ocenění za druhým a dodnes se řadí mezi to nejlepší, co mezi hlodavci můžete pořídit. Ostatně podívejte se třeba na naší recenzi.

Dnešní novinkou ale není další model myši s mírně vylepšeným senzorem a ještě aerodynamičtějším tvarem, ale nová sluchátka s prostorovým zvukem. Na rozdíl od konkurence, která ve většině případů nabízí podobné 5.1 headsety pouze s jedním párem speakerů a surround efekt je jaksi "virtuální", má Roccat ve svých Kave opravdu tři páry reproduktorů. Ty jsou usazeny mírně našikmo (sklon je 12°) tak, aby lépe směřovaly na posluchačovo ucho. Potěší poctivé analogové zapojení, samostatný USB port je pouze pro napájení (vyžaduje 500mA). V systému se tak nebude plést další zvukové zařízení a procesor nebude navíc zatížený výpočty zvuku pro primitivní USB zvukovou kartu, Na druhou stranu je to zase víc kabelů a konektorů vedoucích k zadnímu panelu.

 

Napájení má headset vedle indikačních LED také pro vibrační jednotku, která by měla dodat pořáadný efekt basům. Díky kabelovému dálkovému ovládání si můžete tenhle efekt nastait podle libosti, stejně jako další parametry zvuku. Potěší jeho umístění na kabelu 1,4m od samotných sluchátek, dále pak vedou další 2 m k počítači. Potěší i transportní poloha, ve které lze sluchátka snadno složit a pohodlně přenášet.

Mikrofon je potom sklápěcí, ale zároveň jde úplně odpojit a z headsetu se tak stanou obyčejná sluchátka. Je pravda, že ne každý ho potřebuje a než aby se pořád pletl, proč ho nesundat úplně. Na špičce mikrofonu je také LED indikátor, signalizující jeho ztlumení (mute). Vypadá to efektně, modré podsvícení je stylové, ovšem na druhou stranu zase je modrá poměrně agresivní a před obličejem bude pěkně svítit do očí. No uvidíme v praxi, z obrázků se to moc odhadnout nedá.

Cena se bude pohybovat okolo 2500Kč s DPH

Nakonec ještě technické parametry z homepage.

CENTER/FRONT/REAR DRIVER UNITS

Frequency response:    20~20,000Hz
Max. SPL at 1KHz:    114±3dB
Max. input power:    100mW (30mW)
Drive diameter front:    40mm
Drive diameter rear:     40mm

VIBRATION DRIVER UNITS
Frequency response:    20~100Hz ()
Max. input power:     1000mW
Drive diameter:    30mm

MICROPHONE
Frequency response:    20~18,000Hz
Sensitivity at 1KHz:    -36dB
Impedance:    2.2KOhm +15%
Directivity:    omni-directional
Diameter:    4x1.5mm

SYSTEM
5.1 Headset     
Connection:    4 X 3.5mm jack plug
Input impedance:    10KOhm 
Cable length:    3,4m total (2,0m Remote > PC)
Between ear cups and remote    140cm
Between remote and splitter    180cm
Between splitter and PC    20cm  

 
Česká distrbuce CDV-SeVeN M Vertriebs  Zdroj Kone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning