roccat-kone-novy-favorit-na-hernim-poli
PCTuning Článek

Roccat Kone - nový favorit na herním poli

Filip Eckstein
Filip Eckstein
21. 1. 2009 06:00 44 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Pár slov na úvod a oficiální grafika 3. Ergonomie, tlačítka a technologie 4. Senzor 5. Software 6. Roccat Kone v praxi a závěr

Ani ne 3 roky stará německá společnost Roccat vydává svůj teprve třetí produkt a už je kolem toho tolik povyku. Nejedná se však jen tak o nějaký ledajaký produkt, řeč je totiž o nové Roccat Kone, která by měla svými přednostmi vyšplouchnout i kdejaké hlodavčí legendy. Uvidíme, jak si povede v našem testu...

Reklama
Reklama

V první řadě zcela určitě zmíníme balení, v němž je nová Kone dodávána. To už na první pohled vypadá velmi luxusně a z estetického hlediska i poměrně neotřele. Pravděpodobně polystyrenové černé balení s průhledným plastovým okénkem uprostřed. Na zadní straně balení nalezneme odnímatelné papírové desky, na nichž mimo četných upoutávek nalezneme také podrobné specifikace myšky. Pokud jste nedočkaví, pak už jen stačí odklopit horní víko krabičky a pokochat se přibaleným příslušenstvím, které je navíc docela bohaté. Tak na co ještě čekáme?


Balení je originální a na pohled působí velmi hezky a propracovaně.

Jak už jsem předeslal, příslušenství je poměrně bohaté. Kromě CD média s ovladači zde nalezneme také manuál k instalaci, pozvánku s přístupovou kartou k projektu "Inari" a v neposlední řadě také úhlednou plastovou krabičku se čtyřmi různě vážícími těžítky, které je možné použít při "weight-tuningu" myšky.


Příslušenství je poměrně bohaté.

Po rozevření krabičky se nás vykouknou čtyři různá těžítka v čele s dalším mini-CD médiem s nápisem "Information", na němž se nachází pouze odkaz navádějící nás ke stažení nejnovějších ovladačů přímo z oficiálních stránek společnosti. Roccat zde také uvádí, že pro jistotu k myšce drivery nepřibalil - v našem případě jsme je však nalezli na druhém médiu.

Nyní už ale k závažíčkům - ty jsou dodávány ve váhových kategoriích 5g, 10g, 15g a nakonec i 20g. Poměrně nízkou počáteční hmotnost myšky (133g) tedy můžeme navýšit až na 153 gramů. Bez přítomného jakéhokoliv závažíčka je však Roccat Kone poměrně nevyvážená a většina váhy tak poměrně "přepadává" do přední části. Na závažíčkách je mimo jiné velmi zajímavé také to, že v sobě ukrývají elektronickou informaci o jejich váze. Aktuální váhu přítomného závažíčka si tedy můžete zkontrolovat rovnou v ovladačích.


V balení se nalézají celkem čtyři závažíčka - 5g, 10g, 15g a 20g.


Detail závažíček


Karta opravňující přístup k projektu "Inari".

A konečně samotná Roccat Kone. Přesně takhle ji spatříte ihned po vybalení z krabice. Na první pohled nijak "revolučně" zcela určitě nevypadá. Tvary nám však může připomínat některé konkurenční kousky, Razer Lachesis nevyjímaje.


Roccat Kone je elegánem už od narození...

Podrobné specifikace

parametry modeluRoccat Kone
základní poznatky
rozměry130 x 65 x 45 mm (d,š,v)
hmotnostcca 133 g
senzor
- typlaserový

- 20G, 65 IPS, 6,4Mpx, 1ms odezva

- rozlišení800 až 3200 DPI (manuální nastavení)
tlačítka
- celkový počet11
- hřbet8
- boční2
- spodní strana1
- speciální2x on-the-fly změna DPI, 1x tlačítko sloužící vyjmutí závažíčka
- skrolovací tlačítkoano, 4-směrné, středové tlačítko
features
- TCUdíky speciálnímu čipu je možné senzor nakonfigurovat přesně na konkrétní podložku
- paměť128kB interní paměť slouží k uchování nadefinovaných maker a profilů
cena (vč. DPH)

cca 1700 Kč (leden 2009)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning