ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell
Článek ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

27. 10. 2015 03:00 10

Seznam kapitol

1. V čem je BeeBox jedinečný? 2. Hardwarová výbava, systém a konektivita 3. Testy výkonu a herní testy 4. Provozní vlastnosti 5. Zajímavosti a závěr

Mini PC, počítače typu NUC a kompaktní barebone počítače jsou stále populárnějším řešením nejen pro firemní, virtualizované prostředí, ale také do domácností třeba jako multimediální centrum. Jedním z oněch univerzálnějších řešení je nedávno vydaná novinka BeeBox od společnosti ASRock, kterou si v dnešním testu představíme.

Reklama
Reklama

Na PC Tuningu už jsme pár kompaktních počítačů, jako je MSI Cubi nebo třeba EVELVEO WinPC Q4, už měli. Dnes se k této kategorii miniaturních počítačů, které mohou posloužit nejen na práci, ale také pro zábavu, zase vrátíme.

BeeBox nabídne oproti některým konkurenčním řešením hned několik výhod a zajímavostí. Jen namátkou lze zmínit, že běží na platformě Intel Braswell, konkrétně využívá procesor Celeron N3000. Toto SoC je schopno nabídnou dostatečný výkon pro běžnou kancelářskou práci, ale i pro přehrávání multimédií. Výrobce dokonce slibuje výstup ve 4K rozlišení. K BeeBox navíc můžeme připojit hned tři zobrazovací zařízení najednou díky dvěma HDMI a jednomu DisplayPortu.

ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

Jednou z dalších zásadních výhod systému je podpora dvoukanalávého zapojení pamětí, která je nutná k přehrávání videa v rozlišení 4K. Co se přehrávání videí týče, BeeBox nabídne také podporu dekódování HEVC (H.265). Za zmínku pak stojí ještě zatím nepříliš rozšířený konektor USB typu C a možnost připojení k internetu přes Wi-Fi standardu 802.11ac v obou pásmech. BeeBox díky tomu může fungovat také jako access point pro ostatní zařízení. S tím je spjatá také technologie Intel Ready Mode Technology, která umožňuje, aby bylo zařízení pomyslně uspané s minimální spotřebou energie, ale stále přijímalo e-maily, aktualizace nebo upozornění ze sociálních sítí apod. BeeBox v tomto stavu navíc může stále fungovat jako bezdrátový přístupový bod.

ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

Výrobce se dále chlubí také značnou tichostí zařízení, zejména potom v námi testovaném provedení využívajícím procesor Celeron N3000, který je chlazen zcela pasivně. ASRock totiž dále nabízí také ještě o něco výkonnější verzi s procesorem Intel Celeron N3150 a slabší s CPU Celeron N3050, které jsou chlazeny aktivně, ale i tak produkují maximální hluk 20,5 dB. BeeBox lze díky využití pasivního chlazení (u jedné z verzí) považovat za značného konkurenta zařízení typu NUC od Intelu. Konkurovat jim přitom pohodlně může i cenou.

ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

BeeBox může a primárně nejspíše i má vystupovat jako domácí HTPC. Za tímto účelem ASRock ke svému produktu dodává také dálkový ovladač, k němuž se ještě vrátíme a podrobněji si představíme jeho funkce.

ASRock BeeBox: tiché mini PC s procesorem Intel Braswell

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning