asus-eee-top-et1602-dotknete-se-budoucnosti
PCTuning Článek

ASUS Eee Top ET1602 - Dotkněte se budoucnosti!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 3. 2009 07:00 14

Seznam kapitol

1. Svět ASUS Eee 2. ASUS Eee Top ET1602 3. ASUS Eee Top ET1602 - Bližší pohled 4. Začínáme + Software 5. Výkon ASUS Eee Top 6. Zkušenosti a závěr

Ovládat vše pouhým dotykem je dnes už doslova mánie. Započala se s telefonem Apple iPhone, a narostla do gigantických rozměrů. Většina dotykových displejů a zařízení jsou ale dražší. Nebyl by to ASUS a jeho "lidová" řada Eee, aby jako první na světě nenabídl uživatelům přijatelné a finančně dostupné řešení. Pojďme se dotknout budoucnosti a prohlédnout si plně dotykový displej s počítačem uvnitř.

Reklama
Reklama
ASUS Eee Top ET1602 - Dotkněte se budoucnosti!

Když se poprvé objevila zkratka Eee (Easy to learn, Easy to work, Easy to play), znamenala pro počítačový svět revoluci, srovnatelnou s nástupem Windows nebo levných optických mechanik. Od onoho okamžiku, kdy ASUS předvedl první mini-notebook (netbook) Eee 701, se počítačový trh změnil. Všichni významní, i méně známí výrobci uvedli buď okopírované a nebo originálně vyvinuté netbooky s touto koncepcí. Na trhu jsou v tuto chvíli desítky, stovky podobných produktů, kde se jejich výrobci inspirovali právě prvními netbooky ASUS Eee, ovšem první byl jen jeden.

ASUS Eee Top ET1602 - Dotkněte se budoucnosti!

Nabídka ASUS Eee netbooků je dnes tvořena 22 modely, které se liší velikostí displeje a výbavou. Osobně se v jejich označení a rozdílech nevyznám, na webu výrobce je ale pěkná srovnávací tabulka. Kromě netbooků, ale výrobce nabízí i malé stylové počítače Eee Box (recenze zde) a novinkově i VoIP videotelefony. Skutečně zajímavou hračkou je i ovladač Eee Stick, který jsme také recenzovali - zde. ASUS neusnul na vavřínech a neutuchající invence jeho inženýrů dnes přináší na trh další (možná) přelomové zařízení Eee Top. Jestli se ujme, poznáme již brzy - podobně levná dotyková PC začnou nabízet další.

ASUS Eee Top ET1602 - Dotkněte se budoucnosti!

Je budoucnost dotyková?

Touto recenzí bych také rád navázal na sobotní článek Michala Rybky, kde se dotykovým ovládáním počítačů zabýval - čtěte zde. V tomto článku vám Michal představil také dotykový počítač od HP, který by se rád stal domácím zábavným centrem bez potřeby klávesnice a myší. Má jednu zásadní vadu - stojí kolem 40 tisíc s DPH. Dnes testovaný ASUS Eee Top je nejen svižnější, také dobře provedený, hlavně je ale podstatně levnější. ASUS Eee Top pořídíte v ČR pod 15 000 Kč s DPH.

My dnes ale nebudeme řešit otázku, zda je nebo není, budoucnost v dotykových zařízeních a počítačích. Pokud tomu tak bude, tato technologie si prorazí cestu sama. Zatím k tomu ale vše spěje, a vše je dnes na dotyk. Všechny moderní telefony by ani výrobci bez dotykového displeje nemohli vůbec přinést na trh, neujaly by se. Dotykový displej dnes mají i mobily za "pár korun" a ne jenom HTC. Také jsem nyní vybíral nový telefon a zvolil jeden z těch dotykových (nikoli však módní iPhone) a jsem možnostmi celkem nadšen, protože vše funguje tak, jak jsem očekával. Na něco ukazovat prstem je totiž pro člověka velmi intuitivní, a snadno si na to zvyká. Stejný pocit jsem měl i při testování ASUS Eee Top. To se ale neobešlo i bez negativních zkušeností, o tom ale až dále v článku. Pojďme si tedy dostupný počítač uvnitř dotykového LCD představit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning