Baidu.com napadeno „iránskými“ hackery
Hackeři z "Iránské kybernetické armády" se včera nabourali na největší čínský webový vyhledávač Baidu.
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
V zahraničních médiích se včera objevil screenshot domácí stránky vyhledávače Baidu, na které by vzkaz od útočníků s textem "Tato stránka byla napadena Iránskou kybernetickou armádou." Text byl umístěn na černém pozadí s vlajkou Iránu. Stejná skupina před měsícem napadla známou sociální síť Twitter, na jejíž stránku umístila stejný nadpis a navíc proti-americký text. Twitter hrál důležitou roli při protestech iránských studentů v minulém roce, není však jisté, proč se tentokrát útočníci zaměřili na Baidu.com.
Podle expertů není pravděpodobné, že by za "Iránskou kybernetickou armádou" opravdu stála iránská vláda. Čína a Irán totiž mají relativně dobré vztahy. "Dnes ráno byl podniknut útok na náš web, který vedl k jeho nedostupnosti," vyjádřilo se k problému Baidu, které bylo vyřazeno z provozu minimálně na čtyři hodiny. Baidu ovládá více než 60% čínského trhu s internetovými vyhledávači.
Zdroj: Reuters