PCTuning Článek

Bluetooth klávesnice v testu: pro Windows, Android i Apple

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
27. 1. 2015 03:00 2 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pro psaní na tabletu 2. Energy Sistem BT Keyboard Compact – až příliš malá 3. Energy Sistem BT Keyboard Compact – univerzální? 4. Genius LuxePad 9000 – elegantní kompaktní chiclet 5. Genius LuxePad 9000 – zaměřeno na jablíčkáře 6. Microsoft Sculpt Mobile – jednoduchá a ergonomická
7. Microsoft Sculpt Mobile – zaměřená na Windows 8.1 8. Logitech K480: víceúčelová stylovka 9. Logitech K480: ovládejte všechna zařízení naráz 10. Kompatibilita, výdrž a dosah 11. Závěrečné shrnutí

V dnešní recenzi zaměříme svoji pozornost na poměrně opomíjenou a stále populárnější skupinu bezdrátových klávesnic, které pro své připojení využívají technologii Bluetooth. Otestovali jsme čtyři levnější klávesnice značek Energy Sistem, Genius, Logitech a Microsoft s různými koncepcemi nabízejícími rozličnou míru mobility i ergonomie.

Reklama
Reklama

Pokud často píšete na tabletu nebo jiném mobilním zařízení a nebaví vás vyťukávání textu na displej a zároveň se nechcete otravovat s kabely, prakticky jedinou alternativou je bezdrátová klávesnice využívající technologii Bluetooth. My si v dnešním testu představíme hned čtyři klávesnice, které mohou posloužit k pohodlnému psaní a ovládání mobilních zařízení.

Nabídka bezdrátových klávesnic s připojením přes Bluetooth je v českých e-shopech docela skromná. My jsme proto vybrali do testu čtyři prakticky levnější dostupné klávesnice, které se od sebe poměrně dost liší jak velikostí, tak funkčními ovládacími prvky. Sáhli jsme po u nás populárních značkách, jako je Logitech či Microsoft, Genius a jedné méně známé – Energy Sistem.

Postupně si povíme něco o vzhledu a velikosti klávesnic, jejich funkčních prvcích, možnostech připojení, podporovaných platformách, ale také o výdrži a dosahu.  

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning