foxconn-pro-core-i7-levneji
PCTuning Novinka

Foxconn pro Core i7 levněji

Michal Kleman

Michal Kleman

24. 3. 2009 00:00 2

Po tom, co společnost Foxconn vydala nové modely high-endové série Quantum Force s čipsetem X58, je na řadě "update" řady Digital Life. První z této řady pro procesory Core i7 bude Renaissance II.

Reklama
Reklama

Foxconn Quantum Force X58 byla jistě tím nejlepším, co Foxconn v nejbližší době pro procesory Nehalem nabídne, ne všichni si však mohou dovolit high-endový stroj a přesto žádají vysoký výkon. V této chvíli přichází deska Foxconn Renaissance II, ta je také vybavena paticí LGA 1366, čtyřmi PCIe 2.0 x16 sloty pro grafické karty v CrossFireX nebo SLI, ale na rozdíl od Foxconn Blood Range z hráčské série má šest paměťových slotů pro DDR3 moduly do taktu až 1600MHz.

Foxconn pro Core i7 levněji
Foxconn pro Core i7 levněji


Někde se však šetřit muselo, deska tedy postrádá dva SAS porty a má "pouze" 6x SATA a 2x eSATA výstup. Foxconn Blood Range má přibalenou zvukovou kartu SONAR X-FI, model Renaissance II však bude mít pouze osmikanálový integrovaný audiokodek. Na desce pak najdete také pouze jedenkrát konektor pro gigabitový ethernet a jeden FireWire slot. Přímo na desce bychom marně hledali tlačítka jako Power, Reset a Clear CMOS, stejně tak tato deska postrádá Power LED. Cena této desky by však měla být při zachování velice slušné výbavy a výkonu velice nízká, a to pouze 200 Euro, kdežto deska, se kterou jsme dnes porovnávali se prodává za 240 Euro (5400Kč vs. 6500Kč).

Podle Tech Connect Magazine

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning