microsoft-nepouzivejte-ie6
Novinka Microsoft: nepoužívejte IE6!

Microsoft: nepoužívejte IE6!

Martin Stančík

Martin Stančík

16. 5. 2010 10:00 8

Microsoft v nové marketingové kampani apeluje na uživatele, aby přestali používat zastaralý webový prohlížeč Internet Explorer 6.  

Reklama
Reklama

"Nepili byste devět let staré mléko, tak proč používat devět let starý prohlížeč?," stojí v reklamní upoutávce, která apeluje na uživatele, aby upgradovali na novou verzi Internet Exploreru. I když srovnání mléka se softwarem je poněkud zavádějící, Microsoft dává opravdu dobrý důvod, proč upgradovat: bezpečnost. "Když byl Internet Explorer 6 představen v roce 2001, nabízel na tu dobu velmi pokročilé bezpečnostní funkce. Od té doby se internet změnil," stojí v reklamě a následuje citace zprávy, která ukazuje výhody novější verze Internet Exploreru - verze 8.

Microsoft: nepoužívejte IE6!
i Zdroj: Pctuning

Nejen, že je IE6 nebezpečný, avšak přidává také vrásky vývojářům, kteří musejí stále podporovat spoustu rozdílů ve standardech mezi IE6 a novějšími verzemi. Podle společnosti Net Application IE 6 stále po celém světě používá přes 17% všech lidí, kteří surfují po internetu. Hlavním důvodem "oblíbenosti" staré verze je to, že je zabudována do Windows XP, které jsou také velmi rozšířeny.

Zdroj: CNET

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning