microsoft-uvolnil-60-tisic-patentu-aby-chranil-linux
PCTuning Novinka

Microsoft uvolnil 60 tisíc patentů, aby chránil Linux

Martina Lipertová
Martina Lipertová
11. 10. 2018 10:00 3 Sdílej:

Microsoft oznámila, že se připojuje k otevřené patentové skupině Open Invention Network (OIN), která je určená k ochraně systému Linux před patentovými žalobami. V podstatě jde o to, že redmonská společnost dá všem členům OIN k dispozici přes 60 tisíc open source patentů.

Reklama
Reklama

OIN Linuxu poskytuje licenční základnu tvořenou patenty od zhruba 2400 společností – jednotlivými vývojáři počínaje, obrovskými společnostmi jako je Google či IBM konče – přičemž všichni členové programu sdílí licence bez nároku na licenční poplatky.

Microsoft se open source komunitě OIN dříve vyhýbala. Její připojení je tedy velkým krokem, který pomůže open source vývojářům a zároveň (možná) nastaví nový směr.

Samozřejmě že existují věci, o které se Microsoft dělit nechce – například o kód Windows Desktop a desktopových aplikací – i tak se ovšem jedná o dobrou věc.

Zdroj: The Verge

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning