PCTuning Článek

MSI Master Overclocking Arena 2009

Z. Obermaier
Z. Obermaier
21. 5. 2009 00:00 17 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Kvalifikace - pouze on-line a pro každého 2. Pravidla kvalifikace - SuperPi 3. Kvalifikace 3DMark 2001SE - Build 330

Po několika týdnech domlouvání je to konečně jisté. Česká a Slovenská republika se zúčastní světového klání v přetaktování, tentokráte pod záštitou společnosti MSI. Každý z vás má šanci se dostat na finále do Pekingu, které se uskutečni za pár měsíců. Kvalifikace CZ a SK týmů začíná dnešním dnem pod dohledem našeho serveru.

Reklama
Reklama

Vloni uspořádalo MSI celosvětovou soutěž v přetaktování pod názvem MSI Master Overclocking Arena 2008, zde je webová stránka soutěže. Z Evropy se do užšího výběru dostali tři týmy, řecký, francouzský a turecký. Z našich končin se nezúčastnil nikdo, což je určitě škoda. Evropské finále vyhrála populární dvojice z Řecka, GPRHellas a Hipro5 - oba jsem viděli i na GOOC nedávno v Praze. Kompletního finále na Tchajwanu se zúčastnilo 13 týmu z celé planety. Absolutním vítězem celé akce se stal tým z Indonésie.

Hlavní cenou byla kopa hardware a 3000 dolarů v hotovosti. Na obrázku vidíte vítězný tým při přebírání svých cen. Protože v boji hardwarových firem je marketing zbraní číslo jedna a akce se mnohým účastníkům velmi líbila, přistoupilo MSI letos k jejímu pokračování.

V tuto chvíli ještě nejsou známé konkrétní podmínky absolutního finále, ovšem něco již dané je. Finále se tentokrát uskuteční v kontinentální Číně, přímo v srdci země neomezených možností - v Pekingu. Podle zákulisních informací hlavní cena letošního kola také nabobtnala a zdvojnásobila se na 6000 dolarů v hotovosti. K souboji nejlepších taktovačů planety dojde v polovině září tohoto roku, do té doby proběhne mnoho regionálních i místních kvalifikačních kol a my jsme právě na počátku jednoho z nich.

Kvalifikace pro každého - online

Pro ČR a SK nebude ale probíhat žádná velká veřejná soutěž ani klání, veškeré kvalifikace a výsledky se budou posílat pouze online. Ze všech zaslaných výsledků se pak vybere nejlepší tým, tedy dva zástupci a ti pojedou na třídenní Evropské finále do Německa, které se uskuteční 17 - 19.7. (pozor, datum se změnilo!). Může se tedy zúčastnit naprosto každý s jakýmkoliv chlazením a výbavou (viz podmínky v příští kapitole). Jak uvidíte, nejsou diskriminování ani majitelé průměrných komponent a šanci mají skutečně všichni. Kvalifikace se otevírá dnes a končí za necelý měsíc - 13.6.2009. V ten moment přejdeme k počítání skóre a vyhlásíme dva šťastné vítěze. Jak výsledky spočítáme se také dozvíte v další kapitole.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning