nexus-istyle-skrin-ve-stylu-power-mac
PCTuning Článek

Nexus iStyle: skříň ve stylu Power Mac

Kwolek Jirka
Kwolek Jirka
7. 8. 2003 00:00 45 Sdílej:

Seznam kapitol

1. PC ve stylu Power Mac 2. Vnitřní konstrukce skříně

Pokud se podíváte na procesory do ceniků zjistíte, že nemusíte vyloupit rodinnou pokladnu aby jste vašemu systému udělili potřebnou HW akceleraci. Ani CD-R mechaniky nestojí tolik co dříve (vystačíte s pouhými 2000Kč) a možná si matně vzpomínáte na to, kdy 128MB RAM stálo 6500Kč. A co monitor? Kvalitní 17ka stojí necelých 5000 Kč - což je vlastně pakatel. Hurá! Tak to vám určitě nějaké peníze ještě zbyly! Tak proč neobléci vaše šedé PC do slušivého kvádra - například z krejčovství Nexus...

Reklama
Reklama

Přišel, my jsme ho uviděli a on v našich srdcích zvítězil - tedy myslím tím Power Mac od Apple a jeho čistý lesklý design. Popravdě řečeno, nevím jestli operační systém, ale ten design jsme Applistům rozhodně záviděli (a tak tomu je po dnes, kdy je Apple stále o kousíček před PC). Bylo proto jen otázkou času, kdy se někdo pokusí napodobit charakteristický poduškovitý tvar.

A je to tady... z Comdexů a CeBitů přímo k nám, tentokráte pod štítem holandské firmy Nexus putuje skříň pod příznačným názvem iStyle a ihned vyvolává vzpomínku na G4-ku. Podívejte se sami na boční profil:


nafotit iStyle je vždy trochu problém - akrylový povrch je jako zrcadlo

Ve skutečnosti je iStyle pouhým vzdáleným příbuzným G4-ky (tedy přesněji řečeno, G4 viděla tato skříň tak trochu "z vlaku"). Je o poznání větší (45x 21x 50cm), chybí mu charakteristické nožky / rukojeti a čelní panel není už tak perfektně minimalistický.

Dost už srovnávání s Apple, dívejme se na tuto skříň jako na mírně extravagantní PC:

iStyle můžeme zařadit mezi poněkud přerostlé miditowery - elegantní linie a prohnutí zvětšují běžné rozměry tu o dva tu o tři centimetry. Více pochopíte, když uvidíte skříň osazenou deskou "full size" ATX:

Konstrukce skříně je kombinovaná - základ je kovový "kapotovaný" akrylovou karoserii. Plastové panely jsou 4mm silné, lakované metalízou na vnitřní straně (celkem existují tří barevné varianty: bílá, černá a recenzovaná stříbrná). Lícování panelů je příkladné, povrch však může být náchylný na poškrábání.

boční panely jsou uvnitř kovové s plastovým povrchem a elegantními zámky
boční panely jsou uvnitř kovové s plastovým povrchem a elegantními zámky


skříň se standardně dodává bez zdroje...

Ve spodní části skříně se nachází panel s porty: 2x USB, IEEE1394 (FireWire), Audio IN (mikrofonní vstup) a Audio OUT (výstup pro sluchátka).

V případě USB i audia se počítá s připojením přímo na základní desku (což u audia může být někdy problém), kabel FireWire je zakončen standardní zástrčkou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning