pimp-my-computer-5-zralok-utoci-2-2
Návody Článek Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

30. 11. 1999 00:00 43

Seznam kapitol

1. Let's go modding... 2. Interiér aneb „těch disků je nějak moc“ 3. Čelní panel - žraločí agrese 4. Co to je sakra za barvu? 5. Resume

Páté kolo Pimp my Computer úspěšně končí. Jak už bylo řečeno, původní case byla nahrazena novou, bez pochyby kvalitnější. Dále jsme splnili výhercovo přání a provedli visuální úpravu do stylu hokejového clubu NHL &#8211; San Jose Sharks. Teď už jen zbývá odhalit výsledek našeho snažení.<br /><strong>Uzávěrka dalšího kola je v pondělí 23.6.2008</strong>

Reklama
Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Již v minulém díle jsme si řekli základní údaje o této nové a bez pochyby lepší case. Kvalitnější zpracování je vidět snad na každé části. Ať už je to nesrovnatelně pevnější šasi, kvalita použitých plastů, její velikost anebo pevnost krycích plechů.

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Stage 1 - Bočnice

Dost ale k v popisu nové case, pojďme upravovat. Jak už bylo řečeno, celá case má být koncipována do stylu hokejového clubu San Jose Sharks. Jak z názvu, tak z loga vyplývá, že jejich hlavním poznávacím znakem je žralok. Proto nebylo těžké vybrat motiv, který vyřízneme do bočnice. Dokonce již v minulém článku ze série o casemoddingu jsme si podrobně popisovali vyřezání tohoto motivu. Jak jsem četl v diskuzi, mnohým z Vás nedocházelo, proč zrovna žraloka do bočnice – zde vidíte důvod. Myslím, že právě k tomuto stylu úpravy se tento motiv hodí naprosto perfektně.

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Jelikož průběh vyřezávání byl ve zmiňovaném článku popsán poměrně důkladně, zmíním ho zde jen zkratkou. Velikou výhodou pro nás bylo, že bočnice této case je naprosto rovná, bez žádných prolisů nebo perforací. Jediným prvkem na bočnici je madlo pro otevírání, které ale zachováme. Aby bylo skrz okno rozumně vidět spíše na komponenty, které chceme pravděpodobně ukazovat spíše, než nějaký koš na mechaniky nebo zdroj, posunul jsem žraloka trošku ke spodní části, není tedy přímo uprostřed bočnice. Díky tomu pak nemáme ani problém s madlem, které by nám jinak při tomto rozměru okna překáželo. Řezání je pak už poměrně jednoduché, uděláme si šablonu, kterou obkreslíme na bočnici a za pomoci přímé brusky a několika řezných kotoučků se dopídíme k výsledku. Samozřejmě je pak nutné i jemné dobroušení brusným papírem, aby na okrajích řezu nezůstaly otřepy.

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Před instalací plexiskla a dalších prvků je samozřejmě nutné bočnici přelakovat. O lakování budu psát dále, proto tuto fázi teď přeskočím. Je asi jasné, že okno bude kryté plexisklem. Původně jsem uvažoval i o nějakém perforovaném materiálu, ale díky standardnímu airflow, které ve skříni je – tedy zepředu dozadu, by to nebylo příliš efektní a tok vzduchu by se narušil. Proto nakonec plexisklo – lepené z vnitřní strany oboustrannou páskou Motip. Mnozí asi budou namítat, že tento způsob uchycení nemůže být příliš pevný, ale opak je pravdou. Tato páska je díky svojí síle (1,5mm) velice pružná a dokáže tak vyrovnávat případné propružení bočnice. A díky tomu, že je použita po celém obvodu, tak i pevnost spoje je vysoká. V tomto případě si jsem jistý, že spoj je kvalitnější, než za použití nějakých speciálních dvousložkových lepidel, apod. Logicky není třeba vyřezávat do plexiskla přesný tvar okna, stačí obdelník o rozměru o něco větším, než samotné okno.

Takto je možné průhled do útrob skříně ponechat, ale to by byla nuda, nebo ne? Proto si okénko ještě trošku zkrášlíme. Pokus se podíváte na logo Sharks, tak je asi jasné, co nám chybí.

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Zkusíme ho malinko ozvláštnit vnitřními obrysy, které jsou v logu. Původně jsem přemýšlel o celkovém zabarvení podle loga, tedy ty modrozelené plochy udělat stejně, ale tím by se rapidně snížila průhledná plocha a tak jsem se nakonec rozhodl pouze pro jemné obrysy v černé barvě. Především tedy tlamu (zuby) a oko. A pak samozřejmě základní linie žraloka, aby působil prostorověji. Nejjednodušším řešením je prosté vyřezání do ochrané folie na plexi pomocí skalpelu. Ale samozřejmě je možná přesnější metoda, např. připravit si obrysy předem do vektoru a nechat v reklamní agentuře nařezat plotterem a nelepit. Pokud někdy budete dělat podovnou úpravu, doporučuji důkladně zvážit, co je efektivnější. V tomto případě si myslím, že vyřezání "podomácku" naprosto dostačuje, kdyby se ale jednalo např. o nápis, kde je důležitá přesnost, tak je rozhodně lepší volbou plotter.

Co se týká druhé bočnice, zde jsem původně plánoval nápis San Jose Sharks podle loga clubu, který by byl i ve stejných barvách, dokonce je i vyrobený, vit foto. Ale když jsem zkoušel nápis přiložit na bočnici, přišlo mi to pak už silně "přeplácané" a proto jsem nakonec od tohoto prvku upustil a bočnici nechal absolutně hladkou, pouze dvoubarevný lak.

Pimp my Computer 5 - Žralok útočí 2/2
i Zdroj: PCTuning.cz

Nápis z 3mm plexi, který nakonec na pravou bočnici nebyl použit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama