Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře

Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře

Pavel Boček

Pavel Boček

9. 2. 2017 03:00 18

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Exteriér 3. Interiér 4. Chlazení 5. Závěr

Silverstone PS14 je nejnovější verze z řady skříní Precision. Vzorek jsme dostali ještě před oficiálním uvedením na trh, které proběhne až v průběhu března. Prodávat se má za 40 amerických dolarů, u nás to tedy pravděpodobně bude opět v cenové hladině kolem třinácti stovek. Co vám za tyto peníze nabídne?

Reklama

Úvod

Z americké pobočky společnosti Silverstone jsme do Kanady obdrželi vzorek nové skříně, která implementuje všechny standardní prvky z poslední doby, jako zdroj dole, 2,5" pozice všude možně a přitom velice nízkou cenou. Cenou, která může být zajímavá jak pro uživatele, kteří hledají jednoduše jen držák komponent s nějakým tím chlazením, nebo pak výrobce sestav, zejména kancelářských, kteří chtějí ušetřit, kde to jen jde při zachování přiměřené kvality. Jedná se o poslední model z Precision Series, PS14 (SST-PS14B). Srovnáme i to, zda dokáže konkurovat některým OEM skříním jak z hlediska designu, tak hlavně kvality zpracování.

Velikost Midi-tower
Velikost desek Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Barvy/varianty černá
Rozměry 459 × 210 × 465 mm (hloubka × šířka × výška)
Materiál kostry SECC plech, 0,7 mm
Materiál čela plast
Hmotnost (vč. ventilátoru) 5,7 kg
Pozice 5,25'' 1× externí
Pozice 3,5'' 2× interní
Pozice 2,5'' 4× interní
Typ zdroje ATX
Pozice pro ventilátory 2× 140 mm vepředu, 1× 80 mm vepředu, 1× 120 vzadu
Osazené pozice 1× 120 mm vzadu
Čelní panel 2× USB 3.0, jack vstup/výstup

PS14 má tedy běžné věci obvyklé u nových skříní v této cenové relaci, což bude 40 amerických dolarů, až v březnu dorazí na trh. U nás se dá bohužel očekávat horší cena, PS13 nyní stojí kolem 1300 korun, za stejnou cenu pravděpodobně bude i PS14. Plusem je určitě montáž zdroje dole.

Skříň má teď také 140mm pozice vepředu, ovšem na úkor pozic pro disky a mechaniky; zůstala pouze jedna externí 5,25" nahoře. Trochu hůře jsou provedeny dva porty USB 3.0 a dva audiojacky, jelikož nic moc desku, nesoucí tyto konektory, drží pouze přítlakem dva šrouby.

Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře
i Zdroj: Pctuning

Balení a příslušenství

Zadní strana krabice vyobrazuje nákres vnitřku skříně zprava, při pohledu na plech pro montáž desky. Ten sám o sobě není vyjímatelný, ale je v něm velký otvor pro snadnou montáž větších chladičů procesoru. Tento prvek je poslední dobou již celkem běžný.

Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře
i Zdroj: Pctuning

Na jedné ze stran pak je tabulka s detailními parametry, podobná té, jakou máme výše.

Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře
i Zdroj: Pctuning

Skříň samotná je jako obvykle zabalena v igelitovém pytli a pak vsazena mezi polystyren, ten má přesné výřezy i na nohy, padne tedy pouze tím správným směrem.

Silverstone SST-PS14B: moderna do kanceláře
i Zdroj: Pctuning

Příslušenství je rovněž zabaleno v igelitu, který je pak přivázán ke kabeláži od předního panelu. Ve skříni jsou již čtyři šrouby s velkou hlavou, další dva jsou pak v balení, spolu s hrstí dalších šroubků a nějakými stahovacími páskami. Přibalen je i malý manuál.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning