smartphony-nokia-posilaly-nesifrovana-data-do-ciny
Novinka Smartphony Nokia posílaly nešifrovaná data do Číny

Smartphony Nokia posílaly nešifrovaná data do Číny

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 3. 2019 14:00 8

Společnost HMD Global potvrdila, že některé její smartphony Nokia 7 Plus, které se prodávaly v Norsku, odesílaly citlivá data na servery v Číně. Mezi údaji bylo například telefonní číslo, sériové číslo zařízení nebo GPS souřadnice uživatele telefonu, což umožňovalo jeho sledování takřka v reálném čase.

Reklama

Ještě více zarážející je, že informace v nezašifrované podobě mířily na servery, které využívají doménu vnet.cn. Ta patří organizaci China Internet Network Information Center, kterou vlastní státní operátor China Telecom.

Výrobce tvrdí, že problém samovolným odesíláním dat se týkal pouze jedné šarže jednoho konkrétního modelu telefonu. Firma navíc zdůraznila, že už koncem února vydala softwarovou aktualizaci, která měla problém vyřešit. Je nabíledni, že řešení sběru dat o uživatelích, které je standardně určeno pro smartphony Nokia prodávané v Číně, se nějakým nedopatřením dostalo i na várku zařízení v Norsku.

Poté, co incident vyšel najevo, bylo v Norsku se společností HMD Global zahájeno vyšetřování, neboť firma mohla porušit nařízení GDPR. V případě, že producent mobilů Nokia bude shledán vinným, může se těšit na tučnou pokutu.

Smartphony Nokia posílaly nešifrovaná data do Číny
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama