pred nejakym casem sem mel vyse zminene pameti mushkin a muzu potvrdit ze tech 320mhz na 2,9v daji. ale cena je prehnana tak sem vymenil za orig Samsungy d43 400 2x512 a na 2,8v jedou stabilne na 270mhz 2,5-4-4-7 coz je za celkem 2800kč super - neregistrovaný - jakub
Kingmaxům na AMD se už příště vyhnu obloukem! Koupil jsem DDR 466 a nejedou stabilně s Venicem E3 na vyšší frekvenci než na 196mhz při CL2.5. A i tak se chovají dost divně.
Navíc HardCore series mají být v BGA pouzdru a dostal jsem TSTOP šmejdy.
Samsungy nebo OCZ je slušně trhnou jak 1/2 cenou, tak spolehlivostí alespoň u mě.
@Uživatel bez registrace
No ja som MAX spokojny s DD500 hard core, pretoze ficim Winchester 300+ na 4000+ cize 1.8@2.4 pri 1.600V a 266 (HTT) FSB,cize 533- pamatiam som pridal +2V na Gigabyte K8NF-9 bios rev 7. CL 3.0 3 3 7 V Australii ma stali 115 AUD pred 2 mesicmi - neregistrovaný - ilja
@Uživatel bez registrace
Kingmaxi maji opravdu dost casto problem s kompaktib... Neni se ale cemu divit kdyz porad ignoruji doporuceni a standardy JEDECu zejmena v oblastni layoutu ... - neregistrovaný - Fakt
@Uživatel bez registrace
S kingmaxama mám tu zkušenost, že nesnáší vyšší voltáže. Mám desku 754 a paměti kingmax original DDR 400 MHz na 2,8 V prostě nechtěly jet ani na defaultu..na 2,5 V mi jedou na DDR 464 MHz 2,5-3-3-6. Divil jsem se, ale je to tak. - neregistrovaný - Meridius
@Uživatel bez registrace
No nevim uz je to dyl no dyl asi necely dva roky co sem mel jedny z obycejnejsich kingmaxu a upln e v poho a bez problemu .....ale je mozny ze se to zmenilo....
ted sem velice stastnym majitelem Geilu takze si taky nestetezuju fakt skvely pameti! - Petr Kozák
@Uživatel bez registrace
@Petr Kozák: Taky mám v práci KingMax paměti a splnili co jsem od nich očekával. Tedy fungují spolehlivě. Ale jsou to DDR 400 a nepřetaktuju je ani o prd.
KingMax nejsou vyloženě špatné, jen bych Vám doporučil si je ve Vašem počítači vyzkoušet než je zaplatíte. - neregistrovaný - john.don
chcem 2x 512mb ddr400 pamate s cl2.5 co si mam vybrat? moznosti mam tieto: PQI3200-1024DBH 2.5-3-3-7 KingMax C-T1GKM-32SP Corsair TWINX512-3200LL Geil Value Dual Channel CAS 2.5 8-4-4 Corsair XMS3200 CAS 2.5 kupujem s9393, teraz 3000-3200+, neskor upgradnem na X2 4400+, ktore pamate su najlepsie? a ktorym sa naopak vyhnut? dakujem - neregistrovaný - stefan
hezkej clanek, opet dukaz ze OCZ a Mushkiny jsou best, skoda ze OCZ se daj sehnat na tak malo e-shopech a Mushkiny snad jen na foxcompu :/ - neregistrovaný - burnfly
Článek super, ale přikláněl bych se i k testování "cenově dostupnějších" pamětí. Přeci jen dát za 1GB 8000,- je dost a asi už to není mainstreeem. Rozhodně by bylo zajímavé např. testovat Kingmax nebo Kingston v různých časováních, aby se zákazníci mohli rozhodnout, jestli jim stojí za to si připlatit za nižší latenci.
Prijde mi divne, ze Corsairy s D43 nejdou s vyssi voltage vic pretaktovat. D43 vyssi voltage primo milujou. Co jsem videl tak by nemel byt problem se dostat s 3V na frekvence kolem 280 CL2.5.
Jste si jisty, ze to jsou opravdu D43? Meli jste sundany heatspreader? - neregistrovaný - Krimi 2000
@Uživatel bez registrace
Paměti Kingmax Hardcore 500MHz jsem testoval na desce MSI K8N NEO2 PT s A64 3000+. Pri voltazi 2,8V, jsem se dostal až na 529MHz. Ovsem nebylo to stable. Ani to nejhorsi casovani nepomohlo ke stabilite a vys jsem nechtel s voltazi jit. Maximalni stabilni frekvence bylo tech 520MHz. Naopak pri 2,8V a 500MHz, bezi tyto pameti na 2,5/3/3/7, coz mi neprijde vubec spatne(na to ze momentalne stoji jeden modul 1900Kc s DPH. Je samozrejme mozne, ze na intel chipsetu pujdou dat jeste o malinko vyse. Tak jako se povedlo autorum clanku v linku vyse. - neregistrovaný - Butch
@Uživatel bez registrace
Protože Kingmax Hardcore DDR500 jsou v praxi nejlepší, ale autor si koupil předražený Mushkin, a neumí si přiznat, že vyhodil 200% peněz navíc jen tak z okna :-)
Kingmax jede bez problému na DDR540, samozřjmě s Intelem, pokud má někdo problém, nebudou to paměti, ale mimořádně nepovedený a špatný paměťový řadič v AMD procesorech..
Cokoliv jiného než Kingmax si z této sestavy koupí jen idiot, 0.01% výkonu navíc za 200% vyšší cenu mluví samo za sebe. Jenže aplikační testy jaksi autor "zapomněl" udělat.. Takže test na h.vno. - neregistrovaný - Radek Hulán
@Uživatel bez registrace
Radku, autor si nic nekoupil, protoze autor to jen testoval. Ty Mushkiny jsou opravdu nejlepsi, ale stale a odjakziva propagujes sve Kingmaxy DDR500 a taky nepriznas, ze existuji lepsi pameti....btw. jestli sis nevsiml, tak jsou oznaceny jako nejlepsi pomer ceny/vykon, coz je pravda. - Štefek Petr
1) Proč nejsou a nebudou testovány paměti značky Kingston?
2) Bude na konci toho testování zhodnocen nárůst výkonu při použití testovaných pamětí oproti "klasickým" PC3200 (DDR400)? Domnívám se totiž, že když pořídím 2x Corsair DIMM 512MB DDR 400MHz CL2.5 celkem za 3 500,- a ušetřené peníze vrazím do procesoru či grafiky budu na tom mnohem lépe.
3) Proč jsou do testů zařazovány produkty pouze dle typu a ne také dle ceny? Např. cena pamětí A-Data DDR600 je na stejné urovni jako cena výše testovaných modulů. Na jaké úrovni je jejich výkon? Naproti tomu se chystáte testovat OZC DDR600, které jsou jak paramatry, tak cenou uplně jinde.
@Uživatel bez registrace
Presne tak mas pravdu je blbost vyhodit za pameti vic jak 4tis ja jsem kupoval corsair oem 2x 512 ddr400 cl2,5 a bezej na 442MHZ pri casovani 2,5-3-3-7 propustnost v everestu 6282/2667/41ns a winrar 604(sestava A64 3000+@3800+ Venice) takze se jenom smeju tem co vyhodej za pameti 8tis pritom je rozdil od tech za 3tis tak 2fps :)) Nekdo umi nekdo cumi(a vyhazuje prachy do kanalu) :) - neregistrovaný - iMATRIX
1. Chyby srovnani 1 core vs 2 core ... 2. JAk jste to proboha testovali ???
Delam pro taktovani a ladice nf4 desky (epox, DFI, Gigabyte) a davam hlavne Hardcory s Hynix D5 (mam je i doma s Epox 9NPA+ Ultra), Hardcory na 99 procent bezi na 2-2-2-5-1T pri 200MHz !!!! everest pres 6400, normalne ale taky bezi na 250MHz pri Cl2,5-3-3-5-1T, to vse pri 2,7V a super (prime95, Super PI stable) ....
@Uživatel bez registrace
Mě se tyto paměti nepodarilo stable rozjet na CL2 nikdy(caste restarty systemu). Ani pri 200MHz a voltazi 2,8V. Pri 250MHz 2,5/3/3/6 T1 a 2,7V spadlo po 6ti hodinach prime, takze se neda povazovat za stable. Samozrejme to muze byt deskou s NF3. - neregistrovaný - Butch
@Uživatel bez registrace
Ty jses máňa:-)uz jenom to, ze pouzivas Super PI na mereni tveho "stable" o leccems vypovida. Ty jses presne ten typ, co by se v diskuzich nemel vyjadrovat. Zdar - neregistrovaný - anonym
to nemlvim o tom, ze obyc PC 400 moduly Kingmax SuperRAM (cervene), bezi na A64 (hlavne s939) BEZPROBLEMU na 240-250 MHz pri slusnem casovani CL2,5-4-4-8-1T ....
Stacilo by jen postavit par PC a projit nejaka fora ... - neregistrovaný - svaca
.... ale proc test neni delanej na stejne frekvenci danych pameti...(si myslim ze stejne vecina ctenaru to neumi na taktovat...) si pak myslim ze by Mushkin dopadli mnohem hure nez treba OCZ ci Kingmax - neregistrovaný - anonym
@Uživatel bez registrace
Další testík na základní frekvenci by to možná chtělo, ale myslím, že lidi, co vybírají z těchto modulů vědí, co s tím dělat dál :) - neregistrovaný - adams
No mna by zaujimalo preco su tie hodnoty priepustnosti tak nizke.. Ja mam A-Data 500Mhz @255Mhz a Read mam vyse 7200Mb/s. Ako to je mozne ze to Mushkiny neprekonali ani pri 320Mhz? Vsak tam je rozdiel 65Mhz nefektivne... - neregistrovaný - MArian21
@Uživatel bez registrace
Vysledky Everestu berte jen jako srovnani pameti na stejne sestave, vysledky nelze srovnavat s jinymi deskami a hlavne jinymi procesory, tyto vysledky jsou porizene s procesorem s jadrem San Diego. Pokud vase pameti na vasi sestave jedou jinak, je to mozne, kazda pamet Mushkin take neda 320Mhz, jde tu o stesti na kus jako s jinym HW. - neregistrovaný - Autor
Celkem pekny clanek ale byl bych spokojenejsi kdyby priste byly testovany pameti do 4000Kc za 1GB, ne nad 4K. Treba porovnani neznackovych se znackovymi. - neregistrovaný - Boris
@Uživatel bez registrace
Jo jo, AMD doporucuje max do 2.9V a oni do toho perou 3,3 a vic :))) Zlate TCCD ani nepotrebuji hodne V. Dokonce jsme nekde na foru debatovali ze hodne lidem vetsi napeti u TCCD spise skodi (horsi OC) - neregistrovaný - Fakt
Pre mna je prekvapenim, ze napriek tomu,ze vsade citam, ako je lepsie pri A64 preferovat nizsie CL pred MHz, no z vysledkov tohto testu nemozno jednoznacne povedat, ze je to naozaj tak. + v teste chybaju lacnejsie modely - neregistrovaný - halo
Proc se rozcilovat, je to rozhodnuti kazdeho, zda voli optimum, nebo extrem. Ne kazdy chce dobry pomer cena/vykon - bud je neznaly, nebo se mu do potimalizace nechce, nebo sleduje jiny cil (utratit zbyle finance pred zdanenim, ...). Klidne si dovedu predstavit zazobaneho nadsence v bohatem svete, pro ktereho jsou tyto ceny jak pro nasince 10 deka salamu - proc by si neporidil to nej, co je na trhu ... - neregistrovaný - anonym
Proc se rozcilovat, je to rozhodnuti kazdeho, zda voli optimum, nebo extrem. Ne kazdy chce dobry pomer cena/vykon - bud je neznaly, nebo se mu do potimalizace nechce, nebo sleduje jiny cil (utratit zbyle finance pred zdanenim, ...). Klidne si dovedu predstavit zazobaneho nadsence v bohatem svete, pro ktereho jsou tyto ceny jak pro nasince 10 deka salamu - proc by si neporidil to nej, co je na trhu ... - neregistrovaný - anonym