Pokec o železe #002 - prodej Twitteru, žravé grafiky, je třeba vysoké FPS?
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #002 - prodej Twitteru, žravé grafiky, je třeba vysoké FPS?

28. 4. 2022 17:50
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček Miroslav Ježek

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček, Miroslav Ježek

A je to tady, podcast o hardware nám pokračuje. Neskončil prvním dílem, naopak si zase můžete poslechnout moudra starých harcovníků hardwarové scény. Tak snad neusnete nudou!

Elon Musk kupuje Twitter 00:00:52
Žhavé počítače v nejbližší budoucnosti 00:15:20
Potřebujeme opravdu vysoké FPS ve hrách? 00:45:50
Retro hraní a moderní remake Amiga 500 konzole 00:51:35

V prvním díle jsme se rozkoukávali, učili se za pochodu a trochu improvizovali. Stejně tak jedeme i díl druhý, ale už to jde o trochu jednodušeji a hlavně na lepší zvukové úrovni. Tedy doufáme. Je celkem jasné, že plechové hlasy obou Mirků nebyly žádná hitparáda. Ono taky interní mikrovon v notebooku a headset od čínského mobilu nejsou holt nejlepší nástroje pro naše magické hlasy. Tak každopádně jsme se poučili a domluvili o pár kategorií lepší mikrofony HyperX Solocast, za které děkujeme partnerovi!

Tentokrát uslyšíte mírně obměněnou sestavu hardwarových veteránů

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Mirek Ježek - milovník starých herních klasik, věčně nespokojený odborník přes herní příslušenství a v poslední době i novinkář.

A o čem si budeme povídat? Rozhodně nevynecháme největší událost poslední doby, oťukávání a následný nákup sociální sítě Twitter. Ten si pořídil nejbohatší muž planety Elon Musk a my zkusíme odhadnout pro za něj dal pětinu svého majetku. Celá ta sranda ho vyšla na tolik peněz, kolik je polovina ročního HDP Česka. To nejsou drobné ani pro něj. Nikdo vlastně neví co z toho vzejde, tak jsme si s Michalem zateoretizovali.

Pak jsme přešli ke konkrétnějšímu a hlavně pěkně žhavému tématu. Grafické karty, ale vlastně i procesory v nejbližší budoucnosti nebudou úspornější a zelenější. Teda až na ty od Apple. Intel, Nvidia si chystají novinky, které potěší manažery v ČEZu a Evropská unie si na ně nejspíš už teď připravuje nějaké ty regulace a omezení. Základem pro výkonný počítač bude nejspíš minimálně 1000W zdroj, pro větší stabilitu ale můžeme mířit i výše. Pro hraní v plných detailech a 4K si protřelí hráči pořídí vodní okruh napojený na vyhřívání bazénu. Greta zapláče.

Ruku v ruce s výkonem pak jdou i vysoké FPS ve hrách. Dneska nám výrobci tlačí displeje s neskutečnými obnovovacími frekvencemi a influenceři na Youtube nadšeně poskakují u obrazovek, co dokáží vypálit nový frejm alespoň 240× za sekundu. Cokoliv pomalejšího je odpad a hrajou na tom jen lůzři. Nebojte, zas  tak horké to nebude, probereme to horem a dolem. 

A nakonec od nadupaných gaming displejů zabrousíme ke starým dobrým CRT obrazovkám. Ty vám obličej promasírují sprchou elektronů tak, že budete ještě s láskou vzpomínat na nějaké filtry modrého světla. Každopádně jsme se schodli, že staré retro hry vypadaly na starých monitorech líp. A tak zkuste zaběhnout na půdu a nějaký vyhrabat, zvlášť pokud si pořídíte třeba takový remake Amigy 500.

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama